Dieta przy trądziku młodzieńczym

Odpowiednio skonstruowany jadłospis, co prawda nie pomoże Ci się pozbyć przyczyn, ale może złagodzić objawy problemu. Warto więc poznać produkty, które w diecie powinny być obecne:).

Tego lepiej unikaj

Zacznę jednak od listy produktów bez których Twój antytrądzikowy jadłospis się obędzie. To jedzenie dwojakiego rodzaju. Po pierwsze mamy produkty mogące wywoływać pryszcze. Temat od lat dyskutowany i często poddawane są w wątpliwość niektóre potrawy, ale na pewno unikać należy mleka. Dotyczy to również produktów w których ono występuje. Często do tej listy dodaje się też czekoladę.

W drugiej grupie produktów są te, które w pośredni sposób negatywnie wpływają na stan skóry. To tzw. „chemia” w jedzeniu. Z diety lecą wszelkiego rodzaju dania w pięć minut. Uważaj też na wędliny, parówki, słone przekąski i fast food. Czyli z jadłospisu wylatuje to co lubimy;).

Jak najwięcej warzyw w diecie:)
Jak najwięcej warzyw w diecie:)
Jak powinna wyglądać dieta przy trądziku?

Przede wszystkim oparta powinna być o świeże warzywa i owoce. Oczywiście w miarę możliwości. Zimą spokojnie możesz zdecydować się na mrożonki. Warzywa i owoce zawierają sporo witamin (w tym przeciwutleniaczy) potrzebnych skórze zmagającej się z pryszczami.

Wspomniałem wcześniej o mięsie. Na pewno unikać należy dużych ilości wieprzowiny. Uważałbym też z drobiem. Warto sięgnąć po ryby. W nie za dużych ilościach, ale jednak powinny być obecne w jadłospisie. Są źródłem białka i kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6.

Trzeba też zwrócić uwagę na produkty zawierające cynk. W tym wypadku może być jednak trudno. Sporo tego ważnego w walce z trądzikiem pierwiastka mają owoce morza. Wiele osób jest na nie uczulone. Albo po prostu ich nie lubią. Cynk jest obecny w kaszy gryczanej. Zresztą tak przy okazji wspomnę, że w diecie na trądzik przyda się też jęczmienna. Ta ostatnia zawiera między innymi istotną dla skóry witaminę B6. Jedz też jajka, orzechy i pestki z dyni. W tych ostatnich znajdziesz cynk.

Na koniec jeszcze płyny. W przypadku diety mającej pomóc zapomnieć o pryszczach, powinno być sporo wody. Myślę, że wystarczy około 1,5 litra. Na pewno za to należy zrezygnować z wszelkich słodzonych napojów gazowanych. Tak przy okazji dodam, że cukier to jeden z większych wrogów osób walczących z pryszczami. Oprócz wody można pić zieloną herbatę. Ma ona właściwości detoksykujące. Zawiera też przeciwutleniacze, które będą pomocne. Smacznego!:)

One thought on “Dieta przy trądziku młodzieńczym

  • 12 października 2016 o 12:10
    Permalink

    A czy naprawdę trzeba rezygnować z fast fodów? Tak lubię; / Nie da się tego jakoś ominąć?:)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *