Dlaczego oczyszczanie skóry latem jest ważne?

Pytanie jak najbardziej zasadne. Po pierwsze mamy lato, a w tym czasie skóra wymaga dużej uwagi. Po drugie, jeśli zmagacie się z trądzikiem, tym bardziej musicie zwrócić na nią uwagę w ciepłe, letnie dni.

skora

Trochę dzisiejszym tekstem kontynuuję ostatnie moje wywody na temat tanich sposobów pielęgnacji skóry. Nie będzie jednak tak do końca po domowemu, bo zaczniemy od porad związanych z profesjonalnymi produktami.

Co wybrać?

Nie przeczytacie konkretnych nazw, bo w dużej mierze to co będziecie stosować, zależy od Waszego „widzimisię”. Kosmetyków jest tak dużo, że każdy znajdziecie coś dla siebie. Chciałbym się bardziej skupić na pewnych ogólnych zasadach. Przede wszystkim latem, zwłaszcza jeśli walczycie z trądzikiem, unikajcie „tłustych i ciężkich” preparatów. Wasza skóra i tak już ma wystarczająco duży problem i nie potrzeba jej dokładać nowych. Jeśli macie problem z nadmiernym wydzielaniem sebum (a to przy trądziku niemal norma), to powinniście używać łagodnych środków myjących. Generalna zasada jest taka, aby nie zaburzały one flory bakteryjnej. Pilnować trzeba też równowagi kwasowo – zasadowej.

Od czasu do czasu (jeśli oczywiście macie to trochę pieniędzy na wydanie) możecie oddać się w ręce profesjonalistów. Wizyta u kosmetyczki, to może nie od razu gwarancja, ale na pewno obietnica odpowiedniego i głębokiego oczyszczenia skóry. Może to być między innymi zabieg „ręczny”. Wyższa i oczywiście droższa szkoła jazdy hydrabrazja. Co to takiego? Jeden z rodzajów mikrodermabrazji, czyli zabiegu pielęgnacyjnegp, którego zadaniem jest ścieranie naskórka. W tym konkretnym wypadku robi się to przy pomocy wody. Najpierw usuwa się nadmiar łoju i zaskórników. Potem przy pomocy specjalnych głowic złuszcza się naskórek, czyli mówiąc prościej oczyszcza. Brzmi to co prawda wszystko groźnie, ale takie nie jest. Tanie niestety też nie. Spotkacie się z różnymi cenami. Zwykle jednak koszt oscyluje wokół 150-200 złotych. Za jeden tylko zabieg.

Domowe oczyszczanie

Jeśli wolicie tanio, to będzie lepsze rozwiazanie. Czy równie skuteczne? W tym wypadku zdania będą podzielone. Na pewno na niektóre z takich domowych sposobów warto zwrócić uwagę. Za naturalny peeling mogą służyć opisane przeze mnie ostatnio płatki owsiane. To one będą w tym wypadku elementem ścierającym.

Domowy peeling możecie też przygotować z kawy. Potrzebujecie fusów. Najprostszy przepis, to około 3 łyżki i odrobiną oliwy z oliwek. Oba składniki dokładnie mieszacie i gotowe. Niektórzy wolą jednak eksperymentować. Do fusów z kawy i oliwy dodają chociażby sól morska. Jako element ścierający naskórek sprawdzi się też cukier. Tak naprawdę może być „zwykły” biały, ale wiele osób poleca trzcinowy. Można go pomieszać z fusami kawy i oliwa.

Sól morska i jogurt naturalny – to kolejny pomysł na domowy peeling. Oczywiście znowu możecie dodać fusów z kawy. Takich peelingów jest naprawdę mnóstwo. Sam podałem Wam tutaj jedynie kilka przykładów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *