Dlaczego te maseczki pomogą przy trądziku?

Myślę, że takie pytanie pojawia się dość często. Nie chodzi tylko o maseczki, ale generalnie o różnego rodzaju domowe sposoby, ale i gotowe, profesjonalne produkty. W zasadzie to chyba nawet pytanie fundamentalne:). Ale nie o tym teraz chciałem, tylko właśnie o konkretnym maseczkach i dlaczego mają być pomocne. Czy są najskuteczniejsze? To pytanie pozostanie otwarte.

domowe

Maseczka z miodu

Przez chwilę zastanawiałem się od której zacząć. Ale to właśnie maseczka z miodu wygrała. Przede wszystkim ze względu na właściwości głównego składnika. Dlaczego akurat miód ma być pomocny? Już spieszę z odpowiedzią. Może zacznijmy od składu. Długo by wymieniać. Mamy w nim pewne kwasy, minerały i witaminy. Jeśli chodzi o te ostatnie to mowa tutaj między innymi o grupie B. Jest też witamina C. Z minerałów wymienić należy chociażby żelazo i miedź.

Teraz przejdźmy do tego co nas interesuje. Miód to między innymi działanie przeciwbakteryjne. To przy trądziku niezwykle istotne. Po drugie miód ma też właściwości nawilżające. Przy wymienianiu składu zapomniałem o przeciwutleniaczach (poza witamina C, która podałem). Ta grupa też jest niezwykle istotna dla stanu skóry. Miód ma też w pewnym sensie działanie oczyszczające. Można go stosować „solo”, albo jako jeden ze składników. Miesza się go chociażby z sokiem z cytryny.

Maseczka z białka jajek

Ono również podobnie jak miód ma bardzo ciekawe właściwości i zawartość. Generalnie można tak powiedzieć o jajkach. Tak żółtko, jak i białko. Dość powiedzieć, że zawiera w sobie aminokwasy. Dokładniej rzecz ujmując, to białko zawarte w jajku jest uznawane za „wzorcowe”. Dlaczego białko ma działać w przypadku trądziku? Ma ono między innymi działanie ściągające. Co zresztą poczujecie, kiedy takie białko nałożycie na skórę. Ma ono też pewien enzym, któremu przypisujemy się działanie antyseptyczne. Pozwala pozbyć się bakterii. Przy okazji ma również zwalczać stany zapalne. Maseczka z białka jest prosta do przygotowaniu. Wystarczy je ubić i nałożyć na skórę.

Maseczka z cynamonu

To sposób nieco mniej popularny, niż wyżej wymienione. Jakie właściwości ma ta przyprawa? Ma ich sporo. Między innymi pomagać przy przeziębieniu. Kiedyś cynamon stosowano jako rozwiązanie przy bólu mięśni i problemach trawiennych. To nas oczywiście tutaj nieco mniej interesuje, ale podałem w ramach ciekawostki. Jeśli chodzi o trądzik, to na pewno ważne jest wspominane już wyżej działanie antybakteryjne. Cynamonowi przypisuje się działanie wygładzające skórę. Co istotne w jej przypadku warto uważać. Taka maseczka może podrażniać skórę. Pewnie pojawiają się zaczerwienienia. Jeśli będzie ich zbyt dużo, albo będą się utrzymywać długo, zrezygnujcie z tego sposobu.

Jak przygotować taka maseczkę? Dość prosto. Potrzebujecie jakieś małej miseczki. Do niej na poczatek wsypcie 2 łyżeczki cynamonu. Następnie odrobinę (może być 1 łyżeczka) wody. Całość nie powinno pływać, tylko przypominać pastę. Oczywiście ilość składników można zwiększyć. Co istotne jednak w sposób proporcjonalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *