Dlaczego warto jeść truskawki? (i co mają wspólnego z trądzikiem)

Sezon na nie trwa w najlepsze i dobrze z niego skorzystać. Dlaczego warto jeść truskawki? Odpowiedź, a także o tym co mają wspólnego z trądzikiem znajdziecie poniżej:).

Truskawki – najważniejsze składniki

Owoce te kryją w sobie spore bogactwo witamin i pierwiastków. Zaczniemy od kwasu askorbinowego. Zwykle – błędnie – jako najlepsze źródło witaminy C wymienia się cytrusy. Truskawki mają zdecydowanie więcej tego składnika.

W owocach tych sporo jest również witamin z grupy B. To między innymi tiamina i ryboflawina. W truskawkach znajdziemy też pierwiastki. Tutaj przede wszystkim warto wskazać wapń, fosfor i siarkę. No i nie można zapomnieć o tym, że mają one w sobie błonnik – odpowiedzialny za usprawnienie przemiany materii.

Truskawki najważniejsze właściwości

A tych jest naprawdę sporo. Zacznijmy od wspomnianej w ostatnim akapicie właściwości truskawek związanej z układem pokarmowym. Owoce te można włączyć – w odpowiednich ilościach – do diety odchudzającej. Problemy z funkcjonowaniem układu pokarmowego (np. częste zaparcia) również można rozwiązywać przy pomocy opisywanych dzisiaj owoców.

Truskawki posiadają też właściwości odtruwające i oczyszczające. Nadają się więc do jadłospisu, którego zadaniem jest detoksykacja organizmu. Ma to spore znaczenie w przypadku walki z trądzikiem. Nadmiar szkodliwych substancji w organizmie może manifestować się zwiększoną ilością zmian skórnych.

Nie wspomniałem wyżej o tym, że truskawki zawierają w sobie sporo żelaza, więc robię to teraz:) To oznacza, że mogą nas one ochronić przed anemią. Kolejny problem zdrowotny z jakim sobie te owoce poradzą to stany reumatyczne. Warto je umieścić w diecie w czasie sezonu. Truskawki posiadają właściwości chroniące układ moczowy. Liście z krzaków na których rosną te owoce były wykorzystywane w leczeniu szkorbutu.

Truskawki a trądzik

Można je wykorzystać na dwa sposoby. Pierwszy – smaczny:). Jedzenie truskawek powoduje dostarczanie do organizmu wspominanej siarki. A to pierwiastek niezbędny dla pięknej skóry. Ma on również znaczenie w przypadki walki z trądzikiem. Sprawdźcie sobie koniecznie inne pierwiastki ważne dla skóry.

Truskawki wykorzystuje się w czasie trądziku również od zewnątrz. Można z nich przygotować maseczkę na pryszcze. Wystarczy rozgnieść te owoce (na przykład widelcem). Ciekawostką jest to że truskawki zawierają sobie składniki chroniące naszą skórę przed szkodliwym działaniem słońca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *