Dlaczego warto skorzystać z właściwości pestek z winogron?

Takie to pytanie pojawiło się ostatnio w jednej z dyskusji na pewnym forum internetowym. A z racji tego, że temat jest mi znany, postanowiłem napisać tekst o właściwościach pestek z winogron. A warto je poznać:).

Korzystny wpływ na naczynia włosowate

Zaczniemy od takiej właściwości pestek z winogron. Ten korzystny wpływ na naczynia włosowate oznacza lepsze ukrwienie kończyn. Nie tylko oczywiście, ale na tym się w tym momencie skupimy. Wyciąg z pestek z winogron może być uzupełnieniem terapii przy problemach z krążeniem, czy przy leczeniu żylaków. Oczywiście wpływ na naczynia włosowate to dużo więcej możliwości. Na przykład pestki z winogron wymienia się w kontekście problemów z potencją.

Na skurcze mięśni

To kolejna z właściwości pestek z winogron, którą warto znać. Nasz dzisiejszy bohater pomaga na skurcze mięśni, ale nie tylko. Jest on przydatny również w sytuacji w której często drętwieją kończyny. Co tak nawiasem może oznaczać problemy zdrowotne. Wymienię tutaj jedynie takie przyczyny jak zaburzenia krążenia i niedobory pewnych składników (np. witamin z grupy B).

Dla zmęczonych oczu

Jeśli sporo siedzicie przed ekranem komputera to warto skorzystać z właściwości pestek z winogron. Po pierwsze poprawiają one widzenie kontrastowe. To oznacza, ze nasze oczy będą się mniej męczyć w czasie długiego patrzenia w monitor. Pestki z winogron wymienia się też w kontekście ogólnego stanu narządu wzroku.

Przydatne w walce z trądzikiem

I to nawet bardzo. Pestki z winogron to ogromna ilość przeciwutleniaczy. To generalnie dobra informacja dla całego organizmu. Skupię jednak na skórze. Po pierwsze dzięki nim pestki z winogron spowalniają proces ich starzenia. Po drugie mają one właściwości przeciwzapalne, czyli czynnie uczestniczą w walce z trądzikiem. Mają w sobie kwas linolowy. Ten ostatni po pierwsze jest istotny z punktu widzenia pracy gruczołów łojowych (co jest ważne w czasie walki z trądzikiem). Ma on również wpływ na stan skóry. Między innymi powoduje, ze staje się ona gładka. Ekstrakt z pestek z winogron jest jednym ze składników najchętniej wybieranego preparatu na trądzik. Jeśli chcecie go poznać, to nic prostszego:).

SPRAWDŹ HIT 2018 ROKU WŚRÓD PREPARATÓW NA TRĄDZIK!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *