Do wiosny pozbądź się trądziku!

Jeszcze trochę do niej zostało, ale jeśli chcesz cieszyć się nie tylko pierwszymi ciepłymi dniami, ale i piękną skórą, warto już teraz rozpocząć walkę z pryszczami.

Parę słów o przyczynach

Zawsze powtarzam, chcesz z czymś skutecznie walczyć – poznaj przyczyny problemu. W tym wypadku nie będziemy zbytnio zagłębiać się w temat, bo już to robiłem na blogu (wystarczy poszukać;)). Dość powiedzieć, że powodami trądziku może być nadmierna aktywność androgenów i nienaturalna praca gruczołów łojowych (ta może wynikać z pierwszej wymienionej przyczyny) i niewłaściwa higiena skóry. Często o trądzik obwinia się „nadużywanie” makijażu. Nie można nie wspomnieć o toksynach, które dostają się do naszego organizmu poprzez między innymi żywność. Chociaż to temat nieco bardziej skomplikowany.

Po pierwsze zadbaj o higienę

W żadnym wypadku nie pozostawaj trądziku samem sobie (chociaż spotkasz się z taką koncepcją że to pomoże). Bardzo istotne w tym wypadku jest regularne (ale nie za częste) złuszczanie naskórka. Musisz też przywrócić skórze regularne pH. Pod żadnym pozorem nie można doprowadzić do przesuszenia skóry. Efektem takiego działania będzie… wzmożona praca gruczołów łojowych. W konsekwencji nasilenie trądziku. Unikaj używania kosmetyków do pielęgnacji skóry zawierających alkohol. To on głównie przesusza. Warto kupić sobie tonik przeznaczony do cery trądzikowej.

Po drugie poznaj „szybkie” sposoby na pryszcze

Przynajmniej w pierwszej części proponowanej kuracji. To takie sposoby, które pomogą gdy rano pojawi się pryszcz, a wieczorem potrzebujesz wyjść z domu:). Miej świadomość, że nie są one metodą zwalczenia trądziku. O niej za chwilę. Do takich szybkich sposobów zalicza się między innymi: rozpuszczoną aspirynę, sok z cebuli i miód.

Po trzecie – postaw na skuteczny sposób na trądzik

Musisz podziałać na przyczyny problemu, aby się go pozbyć. W taki sposób działa – obecnie najlepszy na rynku – preparat Nonacne. Precyzyjnie uderza we wszystkie przyczyny trądziku, likwidując je jedna po drugiej.

nonacne

To w całości naturalne rozwiązanie, oparte o sprawdzone składniki (o nich więcej możesz poczytać na stronie producenta). To między innymi wyciąg z sarsaparilli. Krzewu o udowodnionym działaniu przeciwbakteryjnym. Nonacne jest niezwykle łatwy w stosowaniu. 2 kapsułki dziennie popijasz wodą. I tyle. A dodatkowo producent Nonacne przygotował niespodziankę. Decydując się na preparat teraz, zapłacisz 20% mniej:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *