Do wiosny pozbądź się w końcu trądziku! Te rośliny Ci w tym pomogą

Mają one różne właściwości, które w mniejszym lub większym stopniu są przydatne w walce z trądzikiem. Proponuję też zapoznać się z pierwszym tekstem z tej serii, dotyczącym zmian w diecie. A teraz nie przedłużając, przed Wami rośliny, których umiejętności warto znać.

Lawenda

Ceniona przede wszystkim za zapach i też dzięki niemu znalazła ona szerokie zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym. Nalewkę z tej rośliny można stosować w momencie, gdy dopadnie nas przeziębienie. Lawenda ma również działanie uspokajające. Ciekawostką może być to, że wspomaga ona układ pokarmowy. W jaki sposób pomoże Wam walczyć z trądzikiem? Lawenda ma działanie antyseptyczne. W pewnym stopniu ułatwia również gojenie się skóry.

Kwiat nagietka

W tym wypadku od razu przejdziemy do tego co nas najbardziej interesuje. Kwiat nagietka ma działanie przeciwzapalne. I to właśnie ta umiejętność będzie pomocna w walce z pryszczami. Co ważne to rozwiązanie doraźne. Można nagietka stosować pod postacią toniku do przemywania skóry, lub też bezpośrednio na pryszcze. Nie zlikwidujecie w ten sposób przyczyny trądziku. Natomiast do pielęgnacji skóry nadaje się nagietek jak najbardziej.

Czerwona koniczyna

Tutaj mamy nieco inną sytuację. Czerwona koniczyna – w odpowiednio silnym stężeniu – działa na jedną z głównych przyczyn problemu, czyli nadmierne wydzielanie sebum. Tłusta skóra to raj dla bakterii i pryszczy. Czerwona koniczyna od wewnątrz organizmu reguluje pracę gruczołów łojowych, a efekty są widoczne na zewnątrz. Są one na tyle spektakularne, że ekstrakt z czerwonej koniczyny wykorzystano w najlepszym obecnie preparacie na trądzik – Nonacne (więcej o nim na stronie producenta).

Łopian

To roślina chętnie stosowana przez osoby walczące z nadmiernym wypadaniem włosów i łupieżem. Łopian ma jednak dużo więcej ciekawych właściwości. Ma między innymi działanie oczyszczające i moczopędne. Roślina ta ma również właściwości napotne. Łopian wykorzystuje się w leczeniu niektórych dolegliwości skórnych. Mam tutaj na myśli między innymi egzemę. Jeśli chodzi o trądzik, to łopian pozwala oczyścić skórę. Wzmacnia też jej strukturę. W pewnym sensie odbudowuje ją. Łopian będzie więc raczej elementem wspomagającym walkę z trądzikiem, niż głównym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *