Domowe maseczki na skórę cz. 2

Kontynuuję rozpoczęty przed paroma dniami temat prostych sposobów na zdrową i piękną skórę. Polecam oczywiście zapoznanie się z pierwszą częścią „Domowych maseczek”. Wśród dzisiejszych bohaterów znajdzie się między innymi ziemniak.

Maseczka z malin

Zaczniemy jednak od tych letnich owoców. Teraz ciężko będzie ją zrobić, ale zapamiętajcie i zastosujcie w przyszłym roku. Bo naprawdę jest godna uwagi. Przede wszystkim maliny dostarczają skórze ogromnej ilości składników. Mam tutaj na myśli między innymi witaminy. Te oznaczone A, E i PP. Pierwsze dwie mają naprawdę niebagatelne znaczenie dla stanu skóry. Maseczka jest łatwa w przygotowaniu. Wystarczy rozgnieść maliny i pomieszczać z płatkami owsianymi. Na skórze należy ją trzymać 20 minut. Potem dokładnie zmyć letnią wodą.

Maseczka z ziemniaka

W pierwszej chwili takie rozwiązanie może się wydać co najmniej dziwne, ale to naprawdę działa najpierw należy ugotować ziemniaka (koniecznie nieobranego). Kiedy nieco ostygnie, rozgnieść i nałożyć na skórę. Można też takiego ziemniaka zmieszać z mlekiem, albo jogurtem. W jaki sposób działa taka maseczka? Przede wszystkim wygładza skórę. Dodatkowo ją odżywia.

Maseczka z jabłka

W tym wypadku najlepiej sprawdzi się kwaśna odmiana. Przyda się również oliwa z oliwek. Jest też wersja wykorzystująca dodatkowo twarożek. My jednak skupmy się na tej podstawowej. Jabłko należy zetrzeć. Potem wymieszać z oliwą. Jej wystarczy łyżeczka. Nałożyć na skórę na około 15 minut. Potem zmyć letnią wodą. Działanie tego sposobu skupia się przede wszystkim na oczyszczaniu skóry.

Maseczka z białej fasoli

Można również zrobić z odmiany Mung, ale o niej będzie następnym razem, bo to nie ostatnia część domowych sposobów na poprawę stanu skóry. Biała fasola potrafi naprawdę sporo. Najpierw musimy ją jednak namoczyć (najlepiej przez noc). Potem gotujemy. Odstawiamy, aby ostygła. Do ugotowanej fasoli dodajemy jeszcze łyżkę miodu i sok z cytryny. W jaki sposób działa taka maseczka? Po kilku użyciach powinniście zauważyć bardziej wygładzoną skórę. Będzie ona również oczyszczona. Nabierze blasku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *