Domowe maseczki – odmładzające i oczyszczające

Łatwe w przygotowaniu, a dające naprawdę duże efekty. Domowe maseczki na skórę przydadzą się nie tylko na odmłodzenie skóry. O czym zaraz się przekonacie:).

Domowe maseczki z oliwy

Tutaj celowo napisałem w liczbie mnogiej, bo takich sposobów jest wiele. Oliwa z oliwek ma naprawdę wiele ciekawych właściwości. Przede wszystkim jednak przyda się osobom zmagającym się z przesuszeniem skóry. Taką domową maseczkę możecie przygotować jedynie z samej oliwy. Najpierw należy ją nieco podgrzać. Następnie nałożyć na skórę twarzy. Przyłóżcie do niej gazę. Odczekajcie 25 minut i zmyjcie resztki oliwy.

Kolejna domowa maseczka na skórę wymaga dodatkowo żółtka jajek i cytryny. To rozwiązanie o kompleksowym działaniu. Może pomóc w przypadku suchej skóry, ale również w odwrotnej sytuacji. Kiedy to macie problem z nadmiarem sebum.

Maseczka z drożdży

W tym wypadku zacznę od pewnej sprawy. Spotkacie się z głosami, że ta domowa maseczka powoduje pewne skutki uboczne. Związane ze skórą. Warto wiedzieć o dwóch sprawach. Po pierwsze – zanim nałożycie ją na skórę twarzy, sprawdźcie ją na ręce. Druga sprawa – zanim wykorzystacie w taki sposób drożdże, musicie je „zabić”. Zalać wrzątkiem.

Domowe maseczki - drożdże

Dlaczego drożdże pomagają? Między innymi zawierają witaminy z grupy B. Te ostatnie są niezbędne dla skóry, ale i dla włosów. Zresztą picie drożdży poleca się do ratowania fryzury. Ta domowa maseczka ma między innymi działanie napinające skórę. Wspomaga też usuwanie z niej toksyn.

Odmładzająca maseczka z białka jajek

Ale to niejedyny składnik jakiego będzie potrzebowali. Przyda się też łyżeczka soku z cytryny i miód. Ten ostatni ma bardzo duże właściwości nawilżające. Białko jajka ubijamy. Kiedy uzyskamy sztywną pianę, dodajemy pozostałe składniki. Całość powinna mieć taką konsystencję, żeby się nie rozpływać.

Kiedy przygotujemy tę domową maseczkę, nakładamy ją na skórę. Trzymamy na niej 20 minut. Następnie dokładnie zmywamy. Najlepiej letnią wodą.

Maseczka na trądzik

Domowy sposób, który będzie świetnym wspomaga niem profesjonalnej walki z tym problemem. Do tego dodajcie sobie dietę na trądzik:). Do przygotowanie tej domowej maseczki będziecie potrzebowali płatków owsianych i miodu. Ten ostatnie ma właściwości antybakteryjne. A taka umiejętność przy trądziku bardzo nas interesuje. Płatki owsiane z kolei wspomagają oczyszczanie skóry. Są naturalnym peelingiem. Oba składniki należy wymieszać w takich ilościach, aby całość nie spłynęła Wam z twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *