Domowe peelingi na trądzik

Wybór odpowiedniego preparatu złuszczającego naskórek to nie jest w przypadku trądziku prosta sprawa. Po pierwsze cera  jest dość wrażliwa i nie każdy produkt się nada. Po drugie niekoniecznie dobrym rozwiązaniem są peelingi o intensywnym działaniu. Te z dużą dozą prawdopodobieństwa przyniosą więcej szkody.

Nie oznacza to jednak, że należy w ogóle z nich zrezygnować. Jeśli macie problem z trądzikiem, to konieczne jest usuwanie martwego naskórka. Jest to szczególnie istotne, bo jeśli nic nie będziecie robić, to dojdzie do zatykania porów, poprzez nadmierne wydzielanie się sebum. Skutkiem będzie więcej zmian trądzikowych. Jak już pisałem, wybór nie jest prosty. Cześć dostępnych preparatów w przypadku problemu z trądzikiem, będzie jedynie podrażniać. Tych oczywiście trzeba unikać. Przyjęło się, że domowe peelingi są delikatniejsze i dlatego dzisiaj skupimy się na paru takich sposobach.

Miód

Na początek na słodko. Miód ma drogocenny wpływ na skórę i dlatego warto się na niego zdecydować. Ma też właściwości oczyszczające, co w tym wypadku będzie bardzo przydatne. Miód ma bardzo silne działanie przeciwbakteryjne. To bardzo ważna informacja dla osób zmagających się z trądzikiem. Jak już wspomniałem pomaga złuszczać naskórek. Tak przy okazji dodam, że miód ma drogocenny wpływ na skórę z problemem rozszerzonych porów.

Zielona herbata i awokado

Kolejny peeling będzie wymagać większej liczby składników. Oba wymienione będą podstawą. Przede wszystkim dlatego, że mają pozytywny wpływ na skórę. Zielona herbata na przykład przede wszystkim wpływa pozytywnie na jej elastyczność. Chroni ją też przed wysuszeniem. Awokado z kolei przypisuje się, poza pozytywnym wpływem na skórę, możliwość ograniczenia zmian trądzikowych. Wystarczy miąższ z połowy tego owocu. Jeśli chodzi o zieloną herbatę najlepszy byłby ekstrakt z niej. Elementem ścierającym będzie tutaj cukier. Wystarczy 2 do 3 łyżeczek.

Mleko i otręby

Do tego peelingu będzie potrzebny jeszcze wspominany już miód. Mleko w tym wypadku przede wszystkim ma mieć pozytywny wpływ na stan skóry. To dzięki temu składnikowi możecie ją odżywić. Otręby w tym przypadku będą miały za zadanie złuszczać naskórek. Jak przygotować ten peeling? Bardzo prosto. Potrzebujecie po łyżce wszystkich składników. Mieszacie i gotowe. Następnie nakładacie na skórę i wmasowujecie do 5 minut.

kawa

Kawa

Jest ona dość często polecanym naturalnym sposobem na cellulit. Skupimy się jednak jedynie na skórze twarzy. A ma ona na nią drogocenny wpływ. Przede wszystkim ją wygładza. Pobudza też krążenie w skórze, co nie pozostaje bez znaczenia. Jak przygotować peeling kawowy? To dość proste. Potrzebujecie kawy fusiastej. 2 lub 3 łyżki zalewacie niewielką ilością wrzątku. Odstawcie pod przykryciem na kilka minut. Do tego peelingu potrzebujecie jeszcze oliwy z oliwek. Wystarczą trzy łyżki. Całość mieszajcie (czy raczej ucierajcie) aż powstanie papka. Domowy peeling z kawy gotowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *