Domowe, skuteczne sposoby na trądzik

Jest ich wiele. Części z nich lepiej unikać, gdyż najzwyczajniej w świecie nie działają. Takich Wam nie pokażę:). Skupię się na skutecznych sposobach na pryszcze.

Sięgnij po płatki owsiane

To jeden z częściej polecanych domowych sposobów na trądzik, czy mówiąc nieco szerzej: do pielęgnacji skóry. Płatki owsiane posłużą Ci do przygotowania maseczki. Jest ona niezwykle prosta. Najłatwiej będzie je pomieszać z wodą. To podstawowa wersja tej maseczki. Ale dodać do niej możesz również Miodu. Potrzebujesz 4 do 5 łyżek płatków owsianych. Do tego nieco mniej wody. Miodu wystarczy łyżka. Nie więcej. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zadbać o skórę, dodaj do mieszanki łyżki mleka. Generalnie rzecz biorąc całość powinna przypominać konsystencją papkę. Taka maseczka ma działanie między innymi przeciwzapalne. I właśnie dlatego pomoże w przypadku wysypu pryszczy. Pamiętaj jednak, że to nie jest sposób na walkę z przyczynami trądziku.

Masz w domu ogórki?

No teraz na pewno. Wciąż jest na nie sezon. Mam na myśli ogórki gruntowe, ale możesz też wykorzystać te dłuższe, czyli szklarniowe. Przygotujesz z nich tonik do twarzy. To również bardzo prosty sposób. Zetrzyj ogórka na tarce. Dodaj do niego wody. Najlepiej mineralnej niegazowanej. Może być też zwykła „kranówa”, ale koniecznie wcześniej przegotowana. I tyle. Tonik do przemywania twarzy gotowy. W jaki sposób to działa? Tonik z ogórka po pierwsze zwęża pory. To ważne przy trądziku. Po drugie łagodzi podrażnienia skóry.

Najtańszy sposób na pryszcze
        Najtańszy sposób na pryszcze

A cebulę?

Ją też na pewno masz. Obok ziemniaków to chyba najczęściej występujące warzywo w domu. W jaki sposób cebula pomaga na trądzik? Zaraz się o tym przekonasz. Na pewno to jeden z najtańszych sposobów, które pozwolą pozbyć się pryszczy. Objawów trądziku, a nie przyczyn – to jasno trzeba powiedzieć.

Cebula to sporo przeciwutleniaczy. Wymienię tutaj chociażby flawonoidy. Mają one między innymi działanie przeciwzapalne. I to właśnie nas tutaj najbardziej interesuje. Cebula to też witamina C (również przeciwutleniacz). To bardzo ważny składnik dla Twojej skóry. Z cebuli przygotujesz maseczkę. Bardzo prostą. Wystarczy tak naprawdę zetrzeć cebulę na tarce. To co uzyskasz nałóż na twarz. I gotowe:). Łagodzi ona między innymi zmiany skórne. Cebula wykazuje też działanie antybakteryjne. To przy trądziku niezwykle ważna sprawa.

 

Warto również przeczytać:

Post Author: Pawel

Pawel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *