Domowe sposoby na suchą skórę cz. 2

Temat rozpocząłem jakiś czas temu, przedstawiając kilka porad. Ale takich domowych sposobów jest oczywiście o wiele więcej, o czym będziecie mogli się przekonać, czytając dzisiejszy tekst:).

Soda oczyszczona

Zaczniemy od sposobu, który ma swoich zwolenników, ale spotkacie się też z osobami odradzającymi go (może według nich wywołać podrażnienia). Soda oczyszczona jest też polecana jako szybki sposób na pryszcze (więcej o takich możecie poczytać w tym miejscu). Jak ma poradzić sobie z suchą, swędzącą skórą? Wystarczy kilka łyżek sody oczyszczonej wsypać do wanny z wodą. Przed samą kąpielą. Moczyć w wannie trzeba się przez kilkanaście minut.

Olejki eteryczne

Mają one wiele ciekawych właściwości i pewnie o nich niedługo napiszę. Niektóre z olejków są polecane jako sposób na suchą skórę. Najlepiej dodawać je (kilka kropel) bezpośrednio do kąpieli. Jakie olejki można w taki sposób stosować? Poleca się między innymi bazyliowy, lawendowy i z pokrzywy.

Olejek kokosowy

To z kolei sposób, który najbardziej przydatny będzie na problemy z przesuszoną skórą na łokciach i kolanach. To bardzo częsta przypadłość właśnie zimą. Warto też dodać, że może być ona związana z niedoborem witaminy A. I warto to wziąć pod uwagę. Składnik ten jest też istotny, jeśli zmagasz się z pryszczami (po więcej informacji zapraszam: „Masz trądzik – zwróć uwagę na witaminę A”). Wróćmy do olejku kokosowego. Wystarczy nałożyć go na noc. Już na drugi dzień powinny być widoczne pierwsze – pozytywne – efekty.

Ocet jabłkowy

To generalnie rozwiązanie przydatne zimą. Po pierwsze może być pomocne w przypadku elektryzujących się włosów. Jest on też polecany na problemy skórne, które często pojawiają się właśnie zimą. Zawiera on w sobie mnóstwo istotnych składników. Ocet jabłkowy jednak przede wszystkim równoważy pH skóry. A to ma niebagatelne znaczenie, jeśli chcesz okiełznać tę ostatnią, również w temacie nadmiernej suchości. Dzięki niemu będzie ona odpowiednio nawilżona. Zmniejsza się również ryzyko zbyt dużej ilości wydzielanego łoju. Z drugiej strony nie dopuszcza do sytuacji w której gruczoły produkują go zbyt mało. Ocet trzeba rozwodnić. Na łyżeczkę co najmniej szklanka wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *