Domowe sposoby na trądzik cz. 1

W sieci znajdziecie ich naprawdę mnóstwo. Postanowiłem wybrać dla Was te najlepsze domowe sposoby na trądzik. A przede wszystkim oczywiście skuteczne:).

Domowe sposoby na trądzik – czy działają?

Od odpowiedzi na tak postawione pytanie należy zacząć. A nie jest ona jednoznaczna. Wiele zależy od tego co tak naprawdę wykorzystacie do stworzenia tych domowych sposobów na trądzik. Niektóre ze składników faktycznie działają. Inne – cóż – ich stosowanie na tę dolegliwość jest nieporozumieniem. Dodam jeszcze jedną sprawę. Te sposoby nie załatwią za Was trądziku. Działają jedynie na objawy i niektóre przyczyny. By zwalczyć trądzik potrzebujecie profesjonalnego rozwiązania takiego jak chociażby Nonacne.

Truskawki

To mocno sezonowy sposób, chociaż oczywiście można wykorzystać mrożone owoce. Dlaczego truskawki poleca się jako skuteczny domowy sposób na trądzik? Zawierają w sobie salicylany. Te ostatnie znajdziecie w profesjonalnych preparatach na pryszcze. Truskawki wystarczy rozgnieść. Uzyskaną papkę nałożyć na skórę. To między innymi pozwoli ograniczyć nadmierne wydzielanie sebum.

Aspiryna

To kolejny bardzo popularny sposób na trądzik. Aspiryna to nic innego jak kwas acetylosalicylowy. Drugi człon jego nazwy wydaje się być znajomy?:) Dokładnie ma on działanie antrytrądzikowe. Przy okazji wspomaga usuwanie martwego naskórka. Co jest bardzo istotnym elementem pielęgnacji cery trądzikowej. Jak przygotować maseczkę z aspiryny? Wystarczy pięć tabletek rozpuścić w niewielkiej ilości wody. Ta ostatnia najlepiej aby była destylowana.

Pomidor

Jak się okazuje nie tylko umieszczony w diecie ma pozytywny wpływ na zdrowie. Pomidor znajduje się w grupie domowych sposób na trądzik, ale też jako naturalne rozwiązanie do pielęgnacji cery. To warzywo nałożone na skórę sprawi, że pryszcze się zmniejszą. Staną się mniej widoczne. Przy okazji zwęża też pory. To z kolei oznacza mniejszą ilość łoju.

Cynamon

Do tej maseczki będziemy potrzebowali jeszcze miodu. I w zasadzie oba te składniki pomogą pozbyć się pryszczy. Cynamon i miód mają działanie antybakteryjne. To bardzo pomocna umiejętność jeśli zmagacie się z „nadwyżką” pryszczy. Taką maseczkę można pozostawić na noc. Natomiast zanim użyjecie jej w taki sposób, sprawdźcie na skórze ręki czy możecie zastosować cynamon. Może się bowiem zdarzyć, że nałożony na skórę będzie piekł i zostawi podrażnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *