Domowe sposoby na trądzik cz. 2

Z pierwszej części dowiecie się między innymi dlaczego warto stosować na pryszcze miód. Opisałem tam kilka domowych sposobów na trądzik, ale jest ich oczywiście dużo więcej. Przed Wami kolejne.

Pasta do zębów

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dziwnym rozwiązaniem, ale to jeden z częściej polecanych domowych sposobów na trądzik. Po pierwsze pasta do zębów działa szybko. Jest to więc przydatny sposób, kiedy musicie rano wyjść z domu, a wieczorem na czole czy nosie dumnie prezentuje się pryszcz.

Co wtedy zrobić? Nałożyć na pryszcza odrobinę pasty. Zostawić na noc. Ten domowy sposób na trądzik wysusza zmiany skórne. Nie stosujcie go jednak zbyt często.

Drożdże

W tym wypadku zdania co do skuteczności są podzielone. Tak jak i w kwestii sposobu stosowania. Drożdże zawierają witaminy z grupy B. Niezwykle istotne dla zdrowej skóry. Drożdże można stosować wewnętrznie. Rozpuścić jedną trzecią kostki w gorącej wodzie. Następnie wypić. Można też wymieszać drożdże z mlekiem i odrobiną soku z cytryny. Taką miksturę nałożyć na skórę. 20 minut, a potem dokładnie umyć ciepłą wodą.

Truskawki

To bardzo skuteczny domowy sposób na trądzik. Niestety mocno sezonowy. Wystarczy rozgnieść parę truskawek. Następnie powstałą papkę nałożyć na skórę. Po kilkunastu minutach zmyć. Dlaczego truskawki będą pomocne? Zawierają w sobie salicylany, które w naturalny sposób walczą z pryszczami. I tutaj dość istotna uwaga. Mimo, że zwyczajowo mówi się o domowych sposobach na trądzik, to tak naprawdę działają one tylko na objawy. Czyli zmiany skórne. Z przyczynami trądziku trzeba walczyć przy pomocy profesjonalnych rozwiązań.

SPRAWDŹ NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA TRĄDZIK!

Pomidory

Najlepsze będą te, które rosły w pełnym słońcu. Jest to więc również rozwiązanie sezonowe. Pomidory są niezwykle bogate w antyoksydanty. Te ostatnie pozytywnie wpływają na stan skóry. W pewnym stopniu ją regenerują. Chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Pomidory to też beta-karoten. Składnik niezbędny w walce z trądzikiem. Pomidor może stać się elementem diety, ale można go też stosować zewnętrznie. Wystarczy rozgnieść i nałożyć na skórę. Taką maseczkę należy zmyć po 20 minutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *