Domowe sposoby na zmarszczki

Miesiąc maj ogłosiłem na moim blogu czasu odpoczynku od walki z trądzikiem:). W zamian zajęliśmy się zmarszczkami. Poniżej macie zestaw domowych sposobów na nie. Większość z nich jest naprawdę prosta:).

Domowe sposoby na zmarszczki – nawadniaj

To chyba jedna z częściej wymieniana porada związana z tym problemem. Skóra, które jest pozbawiona odpowiedniej dawki nawilżenia, wiotczeje i marszczy się. Staje się ona sucha. A to powoduje, że wygląda na starszą. A zmarszczki bardziej się na niej „odcinają”. Dlatego tak ważne jest nawadnianie. Szczególnie latem. Robimy to nie tylko pijąc wodę, ale też dostarczając ją z pożywienia. Mam tutaj na myśl chociażby warzywa i owoce.

Masaż sposobem na zmarszczki

To kolejne proste, a często polecane rozwiązanie. Do takiego masażu warto wykorzystać krem nawilżający. Może być też taki, który ma zwalczać zmarszczki. Masaż należy wykonywać regularnie. Najlepiej codziennie. Wystarczą dwie minuty. Szczególną uwagę zwracamy na miejsca gdzie najszybciej pojawiają się zmarszczki. Mam tutaj na myśli między innymi okolice oczu, ale także ust.

Oleje na zmarszczki

Tutaj zwykle wymienia się trzy. Olej kokosowy, lniany i rycynowy. Różnią się one między sobą nie tylko ceną, ale też i sposobem działania. Olej lniany jest również polecany w przypadku trądziku. Generalnie wspomaga regenerację skóry. Olej rycynowy zmniejsza istniejące zmarszczki. Kokosowy z kolei bardzo dobrze nawilża. Wspomaga też regenerację skóry.

Co jeszcze na zmarszczki?

Często w kontekście walki z tym problemem wymieniane są algi. Ze szczególnym uwzględnieniem spiruliny. Kolejnym domowym sposobem na zmarszczki są niektóre owoce stosowane od zewnątrz. Za przykład posłużą zielone winogrona. Na zmarszczki stosować można również ananasa.

Collagen Select

Jeśli macie pod ręką kurkumę, możecie przygotować maseczkę na skórę. Taka pasta pozwala ochronić skórę przed szybkim starzeniem się.

I na koniec jeszcze dwie porady. Po pierwsze, jeśli chcecie uniknąć szybkiego pojawienia się zmarszczek unikajcie nadmiernego opalania się. Po drugie zbyt gwałtowne odchudzanie również ma negatywny wpływ na stan skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *