Dynia – poznaj jej właściwości (przyda się też na trądzik!)

Każda pora roku ma warzywo, które jest dla niej charakterystyczne. Myślisz jesień, mówisz dynia. I warto ją włączyć do diety, bo ma bardzo ciekawe właściwości i bogaty skład. Przydatna będzie również przy trądziku.

Pomaga przy odchudzaniu

Przede wszystkim za sprawą obecności błonnika. To jednak nie wszystko. W dyni znajduje się całkiem sporo witaminy C. To składnik, który wspomaga odchudzanie. I chociażby dlatego warto dynię włączyć do diety. Ma niewiele kalorii, co jest kolejną zaletą. Dynia wspomaga przemianę materii.

Poprawia samopoczucie

Przede wszystkim wspomaga działanie całego organizmu. A co za tym idzie wpływa również na nasze samopoczucie. Poprawia funkcjonowanie wątroby i odkwasza organizm. To ostatnie w kontekście samopoczucia jest istotne. Zakwaszony organizm to między innymi problemy z koncentracją i pamięcią. Częściej chodzimy źli. I dlatego warto podjadać dynię. Aby temu zapobiec

Pomaga przy trądziku

Zawiera sporo beta-karotenu i dlatego właśnie, jeśli cierpimy na trądzik, powinniśmy się nią zainteresować. Dynię najlepiej będzie stosować od zewnątrz. Na przykład pod postacią maseczki na skórę. Dzięki temu zmniejszymy objawy trądziku (chociaż jego samego nie zlikwiduje). Dynia za sprawą swojego składu ma korzystny wpływ na funkcjonowanie gruczołów łojowych. Jeśli masz problem z przetłuszczającą się skórą, to warto na to warzywo zwrócić uwagę.

Jak przygotować maseczkę z dyni? To bardzo proste. Wystarczy najpierw pokroić ją na kawałki i wrzucić do piekarnika. Po około pół godziny wyjmujemy dynię. Rozgniatamy widelcem. I nakładamy na skórę twarzy (dynia powinna być ciepła, ale nie gorąca). Trzymamy tak około pół godziny. Do tej maseczki możemy dodać jogurt (dzięki temu będzie bardziej gęsta). Warto sprawdzić czy przypadkiem czy nas nie uczula. Nałożyć trochę dyni na przykład na rękę (na około 15 minut). Jeśli pojawiają się zaczerwienia, to nie jest to sposób dla nas.

Wspomaga włosy

W tym wypadku pomocne będą pestki z dyni. Zawierają one cynk. Pierwiastek niezbędny dla naszych włosów, ale również skóry i paznokci. Problem z nim polega na tym, że najbogatszym źródłem cynku są owoce morza. Wiele osób jest na nie uczulonych. Pestki z dyni to doskonały zamiennik:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *