Jak dbać o skórę latem?

Chociażby po to, by jesienią nie obudzić się z całą gamą problemów. Takich jak na przykład przesuszenie skóry. Jeśli chcecie ich uniknąć i zadbać o skórę latem, powinniście skupić się na kilku istotnych sprawach.

kobieta latem

Uważajcie z opalaniem

 

Tak, zdaje sobie sprawę z tego, że lato jest do tego stworzone:). I pewnie macie świadomość tego, że trzeba jednak się chronić przed nadmiarem promieni słonecznych. Ale nawet jeśli to robicie, to musicie wiedzieć, że niemal każda godzina przebywania na nim postarza skórę. W dużym stopniu ją wysusza. A już w takie upały jak są teraz w ogóle unikałbym – w miarę możliwości – smażenia się na słońcu. Chociaż oczywiście nie można zapomnieć, że słońce robisz też sporo dobrego dla naszego organizmu – syntetyzuje witaminę D.

 

Nawilżanie i odżywianie skóry

 

Te dwie porady warto sobie wypisać nad lustrem, tak by widzieć je codziennie. Trzeba mieć świadomość tego, że tylko regularne nawilżanie przyniesie latem efekty. I należy to robić nie również od wewnątrz. Podobnie jak odżywianie skóry. Woda dostarczana do organizmu od wewnątrz nie tylko jest zbawieniem dla jego działania. Nawilża również skórę.

Jeśli chodzi o jej odżywianie to letnie owoce i warzywa dają nam sporo możliwości. Szczególnie zwróćcie uwagę na te, które posiadają przeciwutleniacze (np. witaminę C). Spowalniają one starzenie się skóry. A na temat pierwiastków ważnych dla skóry możecie przeczytać w tym tekście.

A. i jeszcze jedno. Nie zapominajcie o natłuszczaniu skóry latem. W dużym stopniu chroni to ją przed utratą wody.

Uważajcie ze złuszczaniem skóry. 2 razy w tygodniu powinno wystarczyć. Jeśli będziecie robić to zbyt często, skóra będzie bardziej podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Ale nie zapominajcie o usuwaniu martwych komórek. To niezwykle ważny element dbania o skórę latem

 

Nie przerywaj kuracji trądzikowej

 

To bardzo częsty błąd latem. Związany z tym, że trądzik w tym czasie zmniejsza swoje natężenie. I możecie być przekonani, że problem zniknął. Ale niestety tak nie jest. Jeśli przerwiecie kurację, to bądźcie pewni, że jesienią trądzik powróci ze wzmożoną siłą. Nie bagatelizujcie go!

SPRAWDŹ NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE ROZWIĄZANIE NA TRĄDZIK!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *