Jak NIE dbać o skórę twarzy

Przez niektóre, zwłaszcza regularnie wykonywane czynności, można zrobić jej wiele złego. Dotyczy to również w sytuacji w której zmagacie się z trądzikiem lub macie cerę ze skłonnością do występowanie różnego rodzaju zmian.

1. Spanie w makijażu

Wciąż się o tym mówi, a i tak to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Pół biedy jak zdarzy się to raz na jakiś czas. Ot, wracasz późno z imprezy, zmęczona i Ci się nie chce. Tym razem możesz przymknąć na to oko. Nie rób tego jednak za często. Skórze trzeba dać odpocząć. W przeciwnym wypadku w niedługim czasie odwdzięczy się chociażby gorszym stanem.

2. Wystawianie skóry na słońce

To temat rozbudowany. Z jednej strony promienie słoneczne są nam potrzebne (są one związane z witaminą D). Z drugiej niszczą skórę. Po to używa się kremów przeciwsłonecznych (chociaż jak poszperacie w necie, to znajdziecie informacje, że tak naprawdę wmówiono nam, iż są one potrzebne). Często mówi się, że opalanie pomaga pozbyć się trądziku. Skutkiem tego wiele osób z tym problemem wystawia nadmierne skórę na działanie słońca. I owszem przyniesie to efekt. Niestety krótkotrwały. A później spodziewaj się nasilenia zmian trądzikowych.

3. Za rzadkie oczyszczanie skóry

Wiele osób nie przykłada do tego procesu większej wagi. A to naprawdę spory błąd. Jeśli zależy Ci na tym, aby cera wyglądała promiennie, to wręcz obowiązek. Można go przeprowadzić samemu lub zdecydować się na pomoc profesjonalisty. Złuszczanie naskórka pozwala usunąć ten, który jest już martwy. Dzięki temu procesowi skóra będzie zdecydowanie bardziej gładka. Poprawia to jej stan. W pewnym stopniu pozwala to zapobiegać wystąpieniu zmian skórnych.

4. Nieodpowiednie nawilżenie skóry

Równie często popełniany błąd. A odpowiednie nawilżanie, to bez wątpienia jedna z prostych recept na piękną skórę. W tym wypadku warto wziąć pod uwagę przede wszystkim skład preparatów stosowanych do mycia. Często mają w sobie składniki wysuszające skórę. Proces nawilżania należy zaczynać zaraz po kąpieli. Latem, gdy dodatkowo jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, dobrze jest zainwestować w mgiełkę w atomizerze. No i oczywiście dostarczamy wody do organizmu od środka. To niezwykle ważna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *