Jak opóźnić proces starzenia się skóry?

Kto nie zadaje sobie tego pytania?:) Jest na to wiele sposobów. Inna sprawa, że większość z nich nie działa, lub nie sprawdza się w każdym przypadku. Skupimy się na domowych sposobach, przy których nie jest wymagana interwencja medycyny estetycznej.

To proces nieunikniony

Im szybciej sobie z tego zdamy sprawę, tym lepiej:). I tego nie unikniemy. Znaczy starzenia. Możemy go jedynie nieco opóźnić. Wiele w tej kwestii zależy od czynników indywidualnych. Pierwsze oznaki starzenia zwykle pojawiają się w okolicach szyi, ale też na czole i przy oczach.

Zaczniemy od…

Aktywnego życia. To naprawdę może nam pomóc. Po pierwsze aktywne życie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Usprawnia go. To oznacza na przykład łatwiejsze pozbywanie się z organizmu toksyn. A te ostatnie potrafią zrobić wiele złego. W również w kwestii wyglądu skóry (więcej na ten temat przeczytacie w tekście „Detoksykacja organizmu – co musisz o niej wiedzieć”.

Oczywiście prowadząc ten aktywny tryb życia trzeba uważać na skórę. Chronić na przykład przed szkodliwym (postarzającym) działaniem promieni UV.

Następnie dieta

Skupimy się na wyrzuceniu niektórych produktów spożywczych na rzecz innych. Takich, które zawierają pewne składniki wspomagające skórę. Obiecuję, że w najbliższym czasie pojawią się teksty (bo pewnie będzie więcej niż jeden) bardziej konkretnie dotykający tematu diety przeciwko starzeniu się. Tutaj przed wszystkim zaznaczę, że muszą się w niej znaleźć warzywa i owoce zawierające przeciwutleniacze. Mają one niebagatelny wpływ na stan skóry.

Nie obędzie się oczywiście bez odpowiednio nawadniania. Zwłaszcza teraz zimą. Sucha skóra to problem wielu osób. Dla nich przygotowałem ostatnio zestaw domowych sposób na tę przypadłość. Nawadnianie zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Domowe sposoby

Na nie też poświęcę odrębny tekst. Wykorzystać można prawie wszystko co znajduje się w lodówce. A przynajmniej sporo z produktów spożywczych:). Domowe maseczki oczyszczają skórę (na przykład przygotowana z jabłka), zwężają pory (tutaj przydadzą się płatki owsiane) i wygładzają. Warto mieć pod ręką banany, awokado i miód. A to tylko kilka z możliwości.

Chcesz opóźnić starzenie? Pozbądź się trądziku

Jeśli się z nim zmagasz, to warto się go szybko pozbyć. W ten sposób czynnie zapobiega szybkiemu starzeniu się skóry. Trądzik pozostawiony sam sobie potrafią jej zrobić wiele złego. Zresztą wystarczy przejrzeć internet. Znajdziecie mnóstwo zdjęć osób, które z nim nie walczyły. Najlepszy dostępny (w pełni naturalny i bezpieczny) sposób na pryszcze, to Nonacne. Zainteresowane osoby odsyłam do mojej recenzji i na stronie producenta. Ten ostatni przygotował niespodziankę:). Wystarczy kliknąć w poniższy baner.

ZAMÓW 3 OPAKOWANIA NONACNE – ZAPŁAĆ TYLKO ZA 2!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *