Jak poradzić sobie z bliznami po trądziku?

To problem zarówno nastolatków, jak i osób w okolicach trzydziestki. Niestety szpecą i mogą mieć bardzo negatywny na poczucie własnej wartości. Dlatego warto coś z nimi zrobić. Póki jest na to czas.

Po pierwsze – nie dopuść do pojawienia się

Zawsze profilaktyka jest najlepszym rozwiązaniem. W tym wypadku musisz po prostu zastosować najlepszy preparat na trądzik. Taki który radzi sobie z objawami (pryszczami), jak i przyczynami trądziku. Do tego naturalny i bezpieczny. Taki jest preparat Nonacne i jeśli pojawił się u Ciebie trądzik, to go zastosuj. Rozwiążesz problem i unikniesz szpecących blizn.

PREPARAT NONACNE 20% TANIEJ – ROZPOCZNIJ KURACJĘ!

Po drugie – domowe metody

Załóżmy jednak, że się się pojawiły. Co możesz z nimi zrobić? Najtańsze są domowe metody. Ustalmy jednak, że jeśli problem jest nieco bardziej skomplikowany, to nie będą one przydatne. Co oczywiście nie zmienia tego, że możesz je wypróbować. Jednym z najczęściej wymienianych sposobów jest stosowanie soku z cytryny. Bez wątpienia ma on właściwości rozjaśniające. Sok z cytryny bardzo często jest łączony z innymi składnikami. Jednym z nich jest olejek jojoba. Drugim ocet.

Z czego jeszcze możemy przygotować domowy preparat na blizny? Będziesz potrzebować olejku eterycznego z lawendy, oraz z grejpfruta. Do tego mleko. Pierwsze dwa składniki po pół łyżeczki. Mleka jedną dużą. I to podstawowa wersja. Możesz też do niej dodać oleju awokado.

Po drugie – preparaty na blizny

Można eksperymentować z kwasami, ale to raczej droga dla osób, które znają temat. Jeśli tak nie jest, to lepiej wybrać gotowy preparat. Jaki? To już kwestia indywidualna. Na pewno warto zwrócić uwagę na kwas azelainowy i glikolowy. Ten pierwszy ma sporo do powiedzenia jeśli chodzi o rozjaśnienie skóry. Ma też pozytywny wpływ na niewielkie blizny.

Po trzecie – laser

Jeśli oczywiście Cie na to stać. Niestety laseroterapia nadszarpnie Twój portfel. Jeśli jednak o chodzi o pozbywanie się blizn potrądzikowych to jest ona uznawana za jeden z najlepszych sposobów. Zwykle potrzeba kilku zabiegów laserem, aby uzyskać zadowalające efekty. W największym skrócie polega on na nakierowaniu wiązki na skórę. Wchodzi o w kontakt z niechcianym „elementem”, w tym wypadku blizną, jakby rozbijając jego strukturę. Usuwane są też martwe komórki, dając szansę rozwoju nowych.

Obecnie istnieje co najmniej kilka rodzajów tego typu zabiegów. Różnią się one między sobą chociażby ceną, ale też i rodzajem, natężeniem i grubością wiązki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *