Jak pozbyć się trądziku – przegląd rozwiązań

Sposobów przez lata pojawiło się naprawdę sporo. Część z nich odeszła – na szczęście słusznie – do lamusa. Pojawiły się również w ostatnim czasie nowe odpowiedzi na pytanie „Jak pozbyć się trądziku?”. Przed Wami lista tych najczęściej wybieranych.

Nastolatki

 

Domowe sposoby na pryszcze

 

Zaczniemy od tych za które zwykle chwytamy się na początku. Jest ich naprawdę sporo. Niektóre niestety mogą być zagrożeniem dla skóry. W tym kontekście zwykle wymieniam stosowania czosnku. U niektórych osób pocieranie ząbkiem pryszczy może wywołać problemy skórne i ostre pieczenie. Jeśli chodzi o te skuteczne sposoby, to koniecznie sprawdźcie sobie ten mój tekst. Opisuję w nim metody, które pozwolą pozbyć się pryszcza (ale nie trądziku) przez noc, a nawet w krótszym czasie.

 

Zabiegi kosmetyczne

 

Dla wielu osób tak brzmi odpowiedź na pytanie „Jak pozbyć się trądziku?”. To jednak sposób dla tych, którzy mają zasobne portfele. Chociaż trzeba jednak tutaj zaznaczyć, że są między nimi niemałe różnice, jeśli chodzi o cenę. W grupie tych zabiegów znajduje się chociażby peeling kawitacyjny. To dość delikatny zabieg. Do oczyszczania skory wykorzystuje się ultradźwięki.

W grupie tych zabiegów kosmetycznych znajduje się również taki w przypadku których stosuje laser. I to do tanich nie należą. W jaki sposób to działa? Laser doprowadza do obkurczania się grudek na powierzchni skóry. Ma też wpływ na bakterie (które sporo przy rozwoju trądziku mają do powiedzenia). Przygotujcie się na to, że jeden zabieg nie wystarczy. Są pewne przeciwwskazania. To między innymi uszkodzenia skóry i stany zapalne. Przechodzone w danym momencie infekcje wirusowe i bakteryjne. Osoby cierpiące na AZS (atopowe zapalenie skóry) również nie mogą zdecydować się na ten zabieg.

 

Ziołowe „parówki”

 

Zaliczane do grupy domowych sposobów na pryszcze, ale umieszczam je oddzielnie ze względu na sposób stosowania. Tutaj nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Niejako wdycha ona substancje z roślin unoszące się z parą. Takie ziołowe parówki są bardzo łatwe w przygotowaniu. Jedyne co to będziecie musieli – uzbrojeni w odpowiednią wiedzę – udać się do sklepu zielarskiego. Często wykorzystuje się skrzyp, szałwię i rumianek pospolity.

A w drugiej części przeglądu rozwiązań między innymi najpopularniejszy naturalny sposób na trądzik. Dla niecierpliwych mały spoiler:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *