Jak W KOŃCU pozbyć się pryszczy?

Jak często powtarzasz sobie to pytanie? Pewnie parę razy dziennie. Może nawet więcej. Szukasz sposobu, który w końcu pozwoli Ci się ich pozbyć? To zapraszam do czytania;).

Zacznę od tego, że możesz potrzebować pewnej „kooperacji”. Z jednej strony stosować coś co spowoduje, że pryszcze znikną. Z drugiej strony nie możesz na przykład zaniedbać higieny skóry. A przy okazji możesz wspomóc się dietą. Rozumiesz o co mi chodzi?

Trądzik – po domowemu

Od tego właśnie zaczniemy. Rozejrzyj się po kuchni. Na pewno znajdziesz coś co może być domową metodą na pryszcze. Jeśli nie, wspomoże Cie pobliski sklep. Pierwszą metodą – bardziej doraźną – jest cebula. Tej akurat w domu Ci na pewno nie brakuje. Cebula wykazuje działanie przeciwbakteryjne. Właśnie z tego powodu może być pomocna. Dzięki niej znikną pryszcze. Trzeba to jednak powiedzieć głośno. Nie zlikwiduje przyczyny problemu.

Kolejnym sposobem są pomidory. Lepsze oczywiście te latem, bo jednak mają więcej wartościowych składników. Które będą pomocne w przypadku trądziku? Po pierwsze witaminy. Mam tutaj na myśli te oznaczone literami A i C. To jednak nie wszystko. Pomidory to też likopen. To bardzo popularny składnik zwłaszcza w przypadku osób dbających o zdrowie. Ma on też sporo do powiedzenia w kwestii pielęgnacji skóry. Podobnie jak cebula, pomidory to doraźny sposób. W obu przypadkach – wcieracie sok w w miejsce gdzie są pryszcze.

pomidory

Miód – kolejny, chętnie stosowany na trądzik. Na pewno zacząć należy od ustalenia czy macie go w domu. Potem – jakiego jest rodzaju. Te zwykle dostępne w sklepach, szczególnie wielkopowierzchniowych mają z prawdziwym miodem mało wspólnego. Lepszym rozwiązaniem jest zakup u producenta.

Miód nakładacie w miejsca, gdzie są pryszcze. Wykazuje on działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. I to właśnie dzięki nim miód ma Wam pomóc. Trzeba jednak pozbyć się przyczyny.

No więc jak to zrobić?

Można zastosować Nonacne. To preparat działający od wewnątrz. Uderza w przyczynę, a nie skutek. Preparat ten ma parę zalet. Warte wymienienia są:

  • naturalny składników,

  • zwalczanie każdej odmiany trądziku,

  • eliminacja przyczyn i objawów.

Wspomniany naturalny skład opiera się o czerwoną koniczynę i Sarsaparillę. Pierwsza z wymienionych ma działanie ograniczające wydzielanie sebum. Jeśli mierzysz się z trądzikiem, doskonale wiesz, że tłusta skóra utrudnia pozbycie się pryszczy.

Sarsaparilla jest pozyskiwana z pewnych gatunków kolcorośli. Znajdziecie je głównie w Ameryce Środkowej i Południowej (znaczy w przypadku Nonacne ktoś zrobił to za Was;) ). Sarsaparilla to działanie antybakteryjne. Dwa składniki bardzo mocno uderzające w trądzik.

O czym jeszcze pamiętać

Tak jak wspomniałem wcześniej. Odpowiednia pielęgnacja i dieta. Przyda się. O diecie już pisałem (np. w tym miejscu).  Starajcie się też nie wyciskać pryszczy. Nie jest to dobry pomysł. Lepiej po prostu nie dopuścić do ich pojawienia się.

Nocacne 20% taniej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *