Jak walczyć z trądzikiem u dorosłych?

Skutecznie oczywiście:). Problem z pryszczami dotyka nie tylko nastolatków, ale coraz częściej osób w okolicach trzydziestki. Nieco inne są przyczyny takiej sytuacji, ale w rzeczywistości sposób działania jest podobny jak w sytuacji, gdy trądzik w okresie dojrzewania.

kobieta

Skąd się bierze?

Skupmy się na początek na przyczynach. Trądzik u dorosłych może być związany z hormonami. W tym wypadku oczywiście nie chodzi o zaburzenia wywołane przez dojrzewanie. Natomiast problemy z hormonami, to wcale nie jest taka rzadka sprawa. Częściej jednak dotyczą one kobiet. Podobnie jak i trądzik dorosłych. Można powiedzieć, że to pewnego rodzaju „sprawiedliwość dziejowa”, bo jeśli problem dotyczy nastolatków, to większy odsetek jest chłopców.

Wracając do przyczyn, to kolejnymi są stres i dieta. To temat na oddzielny tekst, ale postaram się to streścić. Pierwszy z wymienionych ma wpływ na większe wydzielanie łoju. To zwiększa szansę na wystąpienie różnego rodzaju zmian skórnych. Dieta to już w ogóle temat – rzeka. Główna oś sporu to „ma wpływ” – „nie ma wpływu”. Na potrzeby dzisiejszego tekstu ustalmy co następuje. Dieta pełna produktów wysoko przetworzonych i tłustych, to poważny problem dla organizmu w tym i skóry. Na pewno też należy uważać na wszelka chemię w żywności.

I właśnie od wymienionych wyżej przyczyn cały problem się może zacząć. Do tego dojść może wzmożona ilość martwego naskórka. Swoje dokłada nieodpowiednia higiena skóry. Zmiany skórne w przypadku trądziku u osób dorosłych maja swój „charakter”. Przede wszystkim są zlokalizowane w innym miejscu. Najczęściej w dolnej części twarzy. Są one związane z suchą skórą.

Co można zrobić z trądzikiem u dorosłych?

No trzeba oczywiście walczyć. Na pewno warto zwrócić uwagę na produkty zawierające kwas salicylowy. Mowa tutaj przed wszystkim o profesjonalnych preparatach, ale nie tylko. I na początek przykład „tych innych”. Warto, oczywiście w sezonie, postawić na… truskawki. Maseczka z tych owoców jest polecana jako rozwiązanie na trądzik. Owoce zawierają właśnie salicylany. Profesjonalnych preparatów z tym związkami jest „trochę” do wyboru.

Warto też na pewno zadbać o pewne pierwiastki i witaminy potrzebne skórze. Jednym z częściej wymienianych w takiej sytuacji jest cynk. I to na nim się skupimy. Dostarczać go można w zasadzie na trzy sposoby. Po pierwsze z żywności. W tym wypadku problem polega na tym, że najwięcej jest go w owocach morza. Te nie każdy lubi. Można też szukać cynku np. w kaszy gryczanej i – akurat teraz będzie najłatwiej – w pestkach dyni. Cynk można suplementować. Rozwiązaniem może być ten określany jako organiczny. To spora dawka, więc raczej przyda się w sytuacjach, gdy faktycznie tego cynku brakuje.

Można też zdecydować się na produkty przeznaczone do walki z trądzikiem, zawierające ten minerał. Pełni on w nich ważną rolę, ale oczywiście nie on jest głównym składnikiem. Co nie znaczy, że nie spełnia swojego zadania, czyli wspomagania skóry. jednym z preparatów na trądzik, które zawierają cynk jest Nonacne.

Można go nabyć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *