Jak zmienia się skóra po trzydziestce

To właśnie w okolicy tego wieku zaczynasz zauważać, że niestety nie będziesz nieśmiertelna. Organizm daje znać o sobie. I to zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Po trzydziestce następują wyraźnie zmiany w wyglądzie.

Pojawia się zmarszczki mimiczne

Na szczęście to jeszcze nie te określane jako statyczne. Na nie przyjdzie czas po czterdziestce. Na razie zbliżasz się do trzydziestego roku życia. Co ciekawe mogą się one pojawić wcześniej. Wiele w tej materii – jak twierdzi nauka – zależy od genów. Na pewno w okolicach trzydziestego roku życia w kącikach oczu pojawią się tzw. kurze łapki.

Przebarwienia i zwiotczenia

Pojawiają się tak nagle;). Oczywiście, że nie. To niestety efekt kilku czynników. Po pierwsze – beztroski. O ile zwykle w dbasz o swój wygląd, to na niektóre rzeczy przed trzydziestką zwracasz zdecydowanie mniejszą uwagę. I to niestety w pewnym momencie odbije się na skórze. Również częste wystawianie skóry na słońce, bez odpowiedniego zabezpieczenia. Jeśli lubisz się opalać, to musisz mieć świadomość, że po trzydziestce się to odbije.

Skóra staje się bardziej sucha

Po trzydziestce w organizmie zaczyna spadać poziom hormonów związanych, że tak tak brzydko, biologicznie określę, z reprodukcją. Są one – o czym nie każdy wie – powiązane również z wyglądem. Gorzej zaczynają wyglądać włosy. Robią się cieńsze. Skóra staje się zazwyczaj bardziej sucha. Do tego stopnia, że zwykły krem nawilżający może już nie wystarczyć. Skórze brakuje kolagenu i kwasu hialuronowego. Dlatego staje się ona wiotka. Nie jest tak elastyczna jak wcześniej.

Odbija się na niej młodość

O tym już wspominałem, ale teraz nieco bardziej rozwinę. Jeśli do tej pory nie prowadziłaś się zbyt dobrze, mam tutaj na myśli głównie kwestie żywieniowe i alkohol, to masz problem. Ciągłe bycie na diecie, restrykcyjne jadłospisy mają wpływ na stan Twojej skóry. I w pewnym momencie się o tym przekonasz. Tak samo alkohol.

Problemem jest też niewyleczony w pełni trądzik. Jeśli do tej pory tego nie zrobiłaś, ale masz jeszcze kawałek do trzydziestki to koniecznie się go pozbądź. Wybierz do tego preparat Nonacne – najlepsze obecnie rozwiązanie na ten problem (poczytaj o nim więcej na stronie producenta).

Jeśli nie pozbędziesz się w pełni trądziku, ryzykujesz szpecącymi bliznami. Te, im starsza jesteś, tym trudniej będzie usunąć. Coraz częściej zdarza się, że trądzik pojawia się w okolicach trzydziestki. Z nim też oczywiście należy się szybko rozprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *