Jakie jedzenie pomoże przy walce z trądzikiem?

Dzisiejszy tekst jest następstwem tego sprzed paru dni. Zaczęliśmy wtedy – mam nadzieję, że Ty też – walkę z trądzikiem przed nadchodzącą wielkimi krokami wiosną. Temat diety już tam podjąłem, ale chciałbym się w niego teraz zagłębić.

Skupić się na konkretnych produktach, tłumacząc dlaczego mogą być one przydatne w walce z trądzikiem. Nie obędzie – i miej tego świadomość -bez profesjonalnej pomocy (najlepiej naturalnej i bezpiecznej jak NONACNE), ale dietę warto zmienić dla całego organizmu. Poniższe składniki wpływają nie tylko na stan skóry.

Ryby

Sporo, ale z rozwagą. Zawierają one między innymi białko. Bardzo przydatne Twojej skórze. Oprócz tego sporo kwasów tłuszczowych. Te mają na przykład funkcję ochronną. Dzięki nim ze skóry „nie ucieka” woda. Wspomagają one też właściwości wydzielnicze. Te zdrowe kwasy tłuszczowe znajdziesz również w oliwie z oliwek i awokado.

Zielone warzywa

I to jak najwięcej. Mają one bardzo pozytywny wpływ na cały organizm. Z punktu widzenia skóry i trądziku ważna jest obecność ogromnej ilości przeciwutleniaczy. Niektóre z nich zawierają też witaminy z grupy B. Ważne dla całego organizmu i mającego wpływ na stan skóry. Tutaj za przykład posłuży zielony groszek.

Kiszonki

Ogromna ilość witaminy C. Silnego przeciwutleniacza mającego wpływ na Twoją skórą (no moją oczywiście też;). Do tego zawierają one probiotyki. Te mają wpływ na florę bakteryjną. Ta ostatnia jest ważna, bo wspomaga usuwanie toksyn. A ich nadmiar to między innymi większe nasilenie zmian trądzikowych. Do diety włącz między innymi kiszoną kapustę i ogórki. A jeśli zależy Ci na bardzo wyspecjalizowanych w działaniu probiotykach, to możesz sięgnąć po Probiox Plus (więcej na jego temat na stronie producenta).

Jajka

Tutaj zacznę od tego, że nie możesz przesadzać z ich ilością. W takiej sytuacji miałyby one niekorzystny wpływ na Twoją skórę. Jajka są bogate we wspominane już białko. To ogromna ilość witamin i pierwiastków mających korzystny wpływ na stan Twojej skóry. Z białka możesz przygotować maseczkę. Ma ona właściwości ściągające. To bardzo przydatna umiejętność, gdy zmagasz się z trądzikiem i nadmiernym łojotokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *