Jakie właściwości ma siemię lniane?

Jeśli do tej pory nie mieliście z nim do czynienia, to czas ten błąd naprawić. Siemię lniane ma kilka ciekawych właściwości, przydatnych również skórze. Można go stosować na dwa sposoby. A w zasadzie to na trzy.

Gdzie kupić?

Możesz się przejść do apteki, czy sklepu zielarskiego. Ale siemię bez większego problemu jest do kupienia w sklepie spożywczym. Można nabyć brązowe lub złociste. To drugie jest dużo trudniejsze do zdobycia. No i droższe. Za brązowe zapłacicie około 5 złotych (za większe 400 gramowe opakowanie). I kupujcie go w ziarnach.

Wspomniałem o trzech sposobach stosowania. Można z siemienia przygotować napój. Robi się też z niego maseczki. I trzeci sposób to tabletki. To dla osób, które nie są w stanie wypić wspomnianego napoju. Siemię lniane pełne jest błonnika, żelaza, witamin z grupy B. A to tylko kilka ze składników.

Jakie ma właściwości?

Siemię pite w postaci napoju przede wszystkim pomaga układowi pokarmowemu. Ma ono działanie osłaniające. Jest polecane osobom zmagającym się z wrzodami. Siemię poprawia też perystaltykę jelit. Z racji obecności błonnika może być elementem diety odchudzającej.

Siemię lniane jest wymieniane w kontekście wspomagania odporności. Nie jest tak dobre tak skuteczne jak profesjonalne rozwiązania (takie jak chociażby Probiox Plus), ale warto i tę umiejętność skrzętnie wykorzystać.

Jak siemię działa na skórę i włosy?

Może zacznę od tego ostatniego aspektu. Siemię można wykorzystać do prostej maseczki. W zasadzie to przygotowuje się ją podobnie do napoju. Też zalewamy siemię wodą. Tylko w tym wypadku lepiej zimną, a potem doprowadzić całość do wrzenia. Siemię w przypadku włosów przyspiesza ich porost, stają się one nieco bardziej puszyste. Pojawiają się tzw. baby hair. Z tymi ostatnimi różnie bywa.

Jeśli chodzi o skórę, to siemię świetnie ją nawilża. Dzięki niemu można pozbyć się swędzenia. Siemię poradzi sobie też podrażnieniami. Jak to jest w przypadku trądziku? Tutaj specjalnych efektów się nie spodziewajcie. W pewnym stopniu może regularne jego stosowanie zmniejszyć liczbę zmian trądzikowych. Nie będzie to jednak satysfakcjonująca zmiana, a już na pewno nie rozwiąże problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *