Jakie znamy rodzaje trądziku? (cz. 3)

Jeśli macie ochotę, to polecam zapoznać z się pierwszą częścią tej krótkiej serii. A w tym miejscu można przeczytać drugi tekst opisujący rodzaje trądziku. Dzisiaj skupimy się na najczęściej występującym problemie.

Trądzik młodzieńczy

Zmora młodzieży, która wchodzi w okres pokwitania. Pojawia się zwykle w wieku kilkunastu lat. Ale od pewnego czasu widać, że coraz młodsze osoby zmagają się z tym problemem. Przyczyn takiej sytuacji upatruje się między innymi w rozwoju cywilizacyjnym i związanego z nim zanieczyszczenia powietrza, ale też zmian w diecie.

Jeśli chodzi o główne przyczyny trądziku młodzieńczego, to przede wszystkim dochodzi do pewnych zaburzeń związanych z hormonami (w tym wypadku androgenami). To z kolei powoduje zwiększoną aktywność gruczołów łojowych produkujących w tej sytuacji sporo sebum. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze bakterie i wszechobecny kurz i brud. Efektem jest blokowanie ujść gruczołów. A to skutkuje pojawieniem się objawów trądziku. Które wszyscy dobrze znamy.

Nazywamy je wągrami i pryszczami. Ich „fachowa” nazwa to zaskórniki, grudki i krostki. Te pierwsze nie są stanem zapalnym. Działanie wspominanych wyżej bakterii powoduje, że takowym się ta zmiana skórna staje.

Jeśli chodzi o sposoby leczenia trądziku młodzieńczego to na przestrzeni lat pojawiło się ich wiele. Zacznę jednak od tego, że warto na pewno w całym procesie brać pod uwagę kwestię diety (o której pisałem wielokrotnie, chociażby tutaj) i domowych sposobów (o nich przeczytacie w tym miejscu).

Natomiast, jeśli chodzi o profesjonalne rozwiązania, to część z nich opiera się o retinoidy. W leczeniu trądziku wykorzystuje się również doustne antybiotyki, leki hormonalne, czy preparaty przeciwzapalne. Niestety nad wieloma z nich krąży widmo skutków ubocznych. Te są różne i występują w nie zawsze takim samym nasileniu. Więcej na ich temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Obecnie najpopularniejszym naturalnym rozwiązaniem (pozbawionym skutków ubocznych!) jest Nonacne. Oparty o wyselekcjonowane składniki celujące w każdą przyczynę trądziku. Dzięki niemu pozbędziemy się nie tylko opisywanego tutaj rodzaju. Więcej na temat Nonacne przeczytacie w mojej recenzji, a klikając w poniższy baner, zyskujecie od producenta miesiąc kuracji gratis!:)

ZAMAWIASZ 3 OPAKOWANIA NONACNE – PŁACISZ TYLKO ZA 2!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *