Jesienna pielęgnacja skóry – o tym warto pamiętać!

Za oknem coraz gorsza pogoda. Ta niestety ma wpływ nie tylko na funkcjonowanie organizmu. Jesienna pogoda manifestuje się się również na skórze. Warto więc między innymi ograniczyć jej wpływ. Ale to nie wszystko czym powinna charakteryzować się jesienna pielęgnacja skóry.

Po pierwsze peeling

Generalnie zaraz po tym jak „zbledną” letnie wspomnienia i pogoda zacznie przypominać jesienną, warto na niego postawić. Im później zdecydujecie się na regenerację skóry po lecie, tym gorzej dla tej ostatniej.

Na pewno warto rozważyć profesjonalny peeling. Jeśli zależy Wam na szybkim efekcie. Ten zabieg może być przeprowadzony między innymi przy użyciu kwasów: ferulowego, salicylowego i migdałowego. Peeling można też zrobić w domowym zaciszu. I to przy użyciu bardzo tanich składników. Jedna z możliwości to cukier. Do tego potrzebna jest jeszcze woda. Trzeba rozpuścić dwie łyżeczki cukru. Wody powinny być tyle, aby powstała w miarę gęsta masa. Można też do niej dodać cytryny. Skórę należy masować około 5 minut.

Po drugie nawilżenie

O nie należy dbać w zasadzie przez cały rok. Jego intensywność będzie zależna między innymi od tego w jakim stanie jest skóra po letnich wojażach. Warto więc rozejrzeć za kosmetykami nawilżającymi. Jednym ze składników jaki powinien się w nich znajdować, jest kwas hialuronowy. Jego zadaniem jest wiązanie cząstek wody w naskórku.

Istnieją też oczywiście domowe sposoby nawilżania. Można sobie przygotować maseczkę z kiwi. Najlepiej aby owoc był bardzo dojrzały. Należy obrać go ze skórki. Pokroić na plasterki. I te nakładać na skórę. Trzymać około 10 minut. Maseczkę można też przygotować z winogron. Potrzeba kilkanaście sztuk. Rozgnieć grona widelcem. Tak uzyskaną papkę nałóż na skórę. 15 minut na skórze.

Te dwie kwestie nie tylko poprawią stan skóry, ale też dają szansę na spowolnienie procesu starzenia się skóry. Oczywiście trzeba też pamiętać o nawadnianiu organizmu od zewnątrz. Przyjmowaniu wody. Nie tylko poprzez jej picie, ale również z warzyw i owoców. Wracając do starzenia się skóry, proces ten znacznie przyspiesza po lecie. To efekt kilku kwestii. Po pierwsze szkodliwego działania promieni słonecznych. A dokładniej rzecz biorąc naszego przesadnego wystawiania skóry na nie. Negatywny wpływ na jej stan ma też słona woda, a więc np. częste kąpiele w morzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *