Jesteś przed trzydziestką? Zadbaj o zdrowie (i nie tylko)

Do – kolejnej w sumie – magicznej granicy wieku zostało Ci mało czasu. Do tej pory na niektóre sprawy związane ze zdrowiem i wyglądem mogłaś przymykać oko. Niestety ten dobry okres się skończył i trzeba zacząć działać. Tak aby po trzydziestce nie obudzić się z problemami.

Zwróć uwagę na dietę

Tutaj nie chodzi o jakieś katorżnicze odchudzanie, czy głodówki. Bardziej o to aby jeść zdrowo. Unikać nie tylko zbyt tłustego i kalorycznego jedzenia. Zdecydowanie mniej w Twojej codziennej diecie powinno być soli i cukru. Te dwa produkty bardzo negatywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Dodam też, że im bliżej trzydziestego roku życia, tym gorzej zaczyna działać przemiana materii. A to niestety odbije się na wadze. Nadmiernych kilogramów można się pozbyć (na przykład wybierając gotowe skuteczne rozwiązania jak Green Barley Plus) ale lepiej nie dopuścić do ich pojawienia się.

Zwróć uwagę na skórę

Niestety czasy beztroski i braku zmarszczek powoli się kończą. Za Twój dwudziestoletni wygląd odpowiada wysoki poziom estrogenów. Im starsza jesteś, tym gorzej w tej kwestii. „Nagle” pojawiają się w wielu miejscach zwiotczenia, zmarszczki i coraz większy problem z suchą skórą. To jednak nie wszystko. Coraz więcej kobiet tuż przed trzydziestką zaczyna mieć problem z trądzikiem. I to dość poważna sprawa. Jeśli się go nie pozbędziesz, to mocno odbije się to Twoim wyglądzie. Im wcześniej go zwalczysz, tym lepiej. Najprościej zrobić to z preparatem Nonacne o naturalnym składzie uderzającym w przyczyny trądziku (polecam poczytać o nim na stronie producenta).

Zadbaj o zdrowie

Co prawda jeszcze nie trzeba się bardzo martwić, ale na pewno podejść do tematu inaczej niż zaraz po dwudziestce. Badania profilaktyczne to jedno, ale musisz też obserwować swój organizm. Wszelkie sygnały, że dzieje się coś niedobrego, nie mogą pozostać bez reakcji. Organizm zaczyna działać gorzej niż jeszcze parę lat temu. Oczywiście nie musisz od razu wpadać w panikę. Co nie zmienia tego, że trzeba mieć to na uwadze. I nie chodzi tylko o wspomniany wyżej wolniejszy metabolizm. No i pamiętaj o wysypianiu się. Problem w tej ostatniej kwestii znosisz coraz gorzej. Brak odpowiedniej ilości snu ma chociażby przełożenie na Twoje samopoczucie. Często wiązany jest z mniejszą odpornością na stres. A to też ma wpływ na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *