Jeszcze o ziołach na trądzik

Dzisiaj mam dla Was opis roślin, które zwykle nie pojawiają się w tekstach dotyczących tego tematu. To jednak, że pisze się o nich rzadziej nie znaczy, iż mają mniejsze możliwości. I zaraz się o tym przekonacie.

Zielona herbata

Byłbym niesprawiedliwy, gdybym nie zaznaczył, że w przypadku tej rośliny pojawiają się głosy o tym, iż tak naprawdę nie działa. Czy też przypisuje się jej za duże właściwości. Nie można zielonej herbacie odebrać jednak tego, że pita w miarę regularnie pomoże Ci zachować na dłużej młody wygląd. To oczywiście przy założeniu, że w ogóle „dobrze się prowadzisz”, jeśli chodzi o tryb życia. Roślina ta to przede wszystkim sporo przeciwutleniaczy.

Z zielonej herbaty możesz przygotować okłady, które pomogą przy trądziku. Tak naprawdę nie wymaga to od Ciebie zbyt wiele czasu. Wystarczy zaparzyć zieloną herbatę. Potem odczekać, aż przestanie być gorąca. Zamocz w niej płatki kosmetyczne i nałóż na skórę. Możesz na chwilę zostawić, lub ją wcierać. Zielona herbata wykazuje pewne działanie antyseptyczne.

Lawenda

Kojarzona przede wszystkim ze swoim charakterystycznym zapachem i wyglądem. Okazuje się, że poza nimi posiada pewne właściwości, które mogą być pomocne przy walce z trądzikiem. Lawendę najlepiej stosować zewnętrznie. Przede wszystkim roślina ta wykazuje działanie antyseptyczne i łagodzące. Dlatego pomoże Ci w walce z objawami Twojej dolegliwości, czyli pryszczami.

Nonacne – najlepsze rozwiązanie na przyczyny trądziku!

Z lawendy warto przygotować maseczkę. To bardzo proste. Potrzebujesz garści suszonej lawendy. Zalewasz ją wrzątkiem, aby się zaparzyła. Teraz do tak przygotowanego płynu wystarczy dodać glinki kosmetycznej. Jeśli nie posiadasz jej w domu, to równie dobrze możesz ją zastąpić zwykłą mąką. Dodajesz tyle, aby otrzymać nieco bardziej gęstą konsystencję. Tak aby móc maseczkę nałożyć na skórę. Trzymaj na niej około 20 minut, potem zmyj.

Serdecznik pospolity

To roślina, która znać mogą Twoi rodzice i dziadkowe. Przypisuje się jej między innymi właściwości leczenia problemów związanych z sercem. Okazuje się jednak, że serdecznik pomoże przy trądziku. Ma on między innymi działanie przeciwbakteryjne. Przyspiesza też gojenie ran. Najlepiej będzie go stosować zewnętrznie.

Serdecznik to między innymi przeciwutleniacze, które już wymieniałem w kontekście zielonej herbaty. Powtórzę to jednak jeszcze raz. Przeciwutleniacze pomagają przy walce z trądzikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *