Kasze – poznaj ich właściwości

Chociaż temat wpływu jedzenia na tę problem jest wciąż poddawany dyskusji to i tak uważam, że warto wziąć pod uwagę zmianę nawyków.

A chociażby dlatego, że zdrowa dieta wpływa na funkcjonowanie organizmu. Również z perspektywy stanu skóry. Czyli może to mieć przełożenie na wystąpienie zmian skórnych.

Naturalnie zamiast przetworzonych

To pierwsza zasada o której trzeba pamiętać. Im więcej przetworzonych produktów w diecie, tym gorzej dla organizmu. Ich konsekwencją mogą być na przykład choroby cywilizacyjne, takie jak otyłość czy stres (ten ostatni może się również odbijać na stanie skóry). Im bardziej naturalnie, tym z kolei lepiej dla organizmu.

Warto zwrócić uwagę na produkty sezonowe. Kolejna sprawa postawienie na warzywa i owoce z upraw lokalnych. O ile „hajp” na eko uważam w tym momencie za przegięty ( do tego mocno nakręcany marketingowo), to jednak prawdą jest to, że w takim wypadku mamy większą szansę, że nie zostaniemy potraktowani „chemią”. A przynajmniej będzie jej mniej.

Ograniczaj

I nie bój się tego robić. Staraj się w miarę możliwości wyłączyć z diety duże ilości soli. Na pewno koniecznością jest pozbycie się tłuszczy trans. Warto – poza rybami – zmniejszyć ilość tych pochodzenia zwierzęcego. I wszelkie niezdrowe jedzenie (doskonale wiesz co mam w tym momencie na myśli:)).

Regularność

To zasada, która najlepiej napisać sobie na ścianie. I codziennie na nią patrzeć. Nie można „uciekać” od posiłków. Omijanie naprawdę nam nie pomoże. Koniecznie trzeba je jeść o w miarę podobnych porach. Wiem, że może być to trudne do osiągnięcia. Nie chodzi mi o ich jedzenie co do minuty. Nie przesadzajmy w drugą stronę:).

Nawadniaj organizm

To kolejna bardzo ważna sprawa. Niekoniecznie chodzi mi jedynie o picie wody. Kwestię tego, czy wystarczy pić kranówę, czy koniecznie trzeba kupować butelkowaną, pozostawiam otwartą. Nawadnianie organizmu to jednak nie tylko to. Wszak woda jest obecna w warzywach i owocach. Co zgrabnie chcę połączyć z tym, że tych pierwszych powinno być w diecie sporo. Będą one również przydatne Twoje skórze. O innych pozytywnych aspektach jedzenia warzyw nie będę wspominał, bo są one ogólnie znane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *