(Kolejne) domowe sposoby

Kontynuuję przegląd naturalnych metod na trądzik. Sposobów różnych, nierzadko wymagających bardziej zasobnego portfela, a i o skuteczności wszelakiej. Skupiając się na tym ostatnim, zasada jest dość prosta. Nie w każdym przypadku dany sposób zadziała. I nie ma w tym nic dziwnego. Warto to wziąć pod uwagę.

ogórek

Te domowe sposoby to nie tylko konkretne produkty, którymi można walczyć z pryszczami. To też pewne działania, które musicie wdrożyć. Od takiego właśnie zaczniemy. Przede wszystkim trzeba skórę twarzy myć. Należy to robić przy użyciu delikatnych preparatów. To podstawa jeśli chcecie pozbyć się zmian trądzikowych. Myć skórę wystarczy dwa razy dziennie. Starajcie się unikać składników mogących podrażniać. Istotne jest też odpowiednie nawilżanie skóry. W tym wypadku trzeba dość dokładnie przyjrzeć się składnikom. Sprawdzić też na skórze, czy w Waszym przypadku dany preparat działa  w odpowiedni sposób.

Nie zapomnijcie o toniku. Lepiej aby był on pozbawiony alkoholu. Tonik ma za zadanie między innymi zwęzić ujścia gruczołów łojowych (ważna sprawa przy trądziku) i odświeżyć skórę. Znacie już podstawy czas na konkretne sposoby.

Drożdze

Zaczniemy od sposobu dość bym powiedział kontrowersyjnego. Z jednej strony drożdże polecane są jako metoda na ratowanie włosów, ale i właśnie skóry. Można powiedzieć, że predyspozycje ma. Sporo w nich między innymi witamin z grupy B, które są naprawdę ważne z perspektywy stanu skóry. Z drugiej strony spotkacie się z zarzutem, że tej ostatniej majacej problem z bakteriami, dokładamy jeszcze grzybów. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu sparzenie drożdży. Mówi się, że wtedy je „zabijamy”. Rozpuszczacie je po prostu we wrzatku. Można też zrobić  w gorącym mleku. Stosujecie je jednak – zreszta jak każdy domowy sposób – na własną dpowiedzialność.

Kefir i ogórki

Dziwne połaczenie? Tylko na pierwszy rzut oka. Na początek te drugie. W zasadzie to potrzebujemy soku z ogórka. Po pierwsze łagodzi on podrażnienia i zmniejsza zaczerwienienia. Sok z ogórka wspomaga rozjaśnianie skóry. Tę umiejętność również warto wziąć pod uwagę. Sok przyda się nie tylko do pielęgnacji cery tradzikowej, ale także dla osób zmagających się z przetłuszczaniem się skóry. Co w tym wszystkim może zrobić kefir? Przede wszystkim jest on polecany jako taki domowy, naturalny tonik. Dlaczego się sprawdzi? Już spieszę z wyjaśnieniami. Kefir nadaje skórze kwaśny odczyn. Tego ostatniego nie lubią bakterie. Między inny te odpowiedzialne za tradzik. Kefir ma też działanie lekko złuszczajace, co również jest ważne.

Cebula

Ona akurat dość często pojawia się w różnego rodzaju zestawieniach opisujących domowe sposoby. Cebula zawiera w sobie substancje, które między innymi wykazują działanie przeciwzapalne. To bardzo ważne z perspektywy kogoś kto cierpi na trądzik. To jednak nie wszystko. Cebula ma też działanie bakteriobójcze. Wystarczy gotować ją kilkanaście minut. Następnie plastry cebuli przykładać do miejsc, gdzie pojawiły się zmiany trądzikowe. To naprawdę bardzo prosty i tani sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *