Kolejne metody na trądzik

Kontynuujemy temat sposobów na pryszcze. Metod jak wiadomo jest wiele. Część z nich określiłbym mianem co najmniej dziwnych. Ze skutecznością też bywa różnie. Zdarza się, że sposób, który zadziała u znajomych, w Waszym przypadku nie pomoże. Czasem to efekt „kwestii” indywidualnych.

skóra

Chciałbym zacząć od dwóch sposobów, które, hmmm, są dziwne. Do tego ich działanie jest mocno dyskusyjne. Chociaż znajdziecie pewnie zwolenników takich metod. I tak jest na przykład z… moczem stosowanym jak domowy sposób na trądzik. To nic innego jak urynoterapia. Nie będziemy tutaj zagłębiać się w jakieś szersze dysputy na jej temat, bo braknie nam miejsca. Powiem tylko, że mocz ma mieć działanie przeciwbakteryjne (co akurat mogłoby być przydatne). Nacieranie nim twarzy ma pomóc. Lepiej jednak chyba wybrać inne metody. Jako ciekawostkę dodam, że mocz stosowany jest jako rozwiązanie przy stłuczeniach.

Pasta do zębów

Słyszeliście o takim sposobie? Jeśli zmagacie się z trądzikiem od dłuższego czasu, to pewnie Wam się zdarzyło. Pastą do zębów „wystarczy” smarować miejsca, gdzie macie pryszcze i z głowy. To jednak nie jest takie proste. Na pewno pasta ma pewne składniki, które mogą powodować wysuszanie pryszczy. To chociażby między innymi dzięki sodzie oczyszczonej. Problem z ta metodą polega na tym, że to działanie chwilowe, żeby nie powiedzieć doraźne. Pryszcze to nie tylko bakterie, których pasta się pozbędzie. Mamy przecież nadmiar sebum, kurz, zatkane ujścia gruczołów łojowych. I to z tym trzeba walczyć.

Aloes

Z przedstawionych metod, to bez wątpienia ta będzie najbardziej skuteczna. Sok z tej ozdobnej rośliny ma wiele ciekawych właściwości. Skupimy się oczywiście jedynie na tych związanych ze skórą. Jest ich sporo. W końcu z jakiegoś powodu, aloes jest często stosowany jako składników kosmetyków. W jaki więc sposób aloes działa na skórę? Może być używany jako naturalny sposób na oparzenia i otarcia. Co ciekawe aloes ma również właściwości przeciwbólowe. Działa łagodząco.

To jednak nie wszystko. Aloes ma właściwości ściągające. To ma między innymi znaczenie dla osób zmagających się z trądzikiem. Aloes dobrze nawilża, co też się przyda. Ma działanie dezynfekujące i przeciwbakteryjne. Oczywiście nie można nie wspomnieć o właściwościach przeciwzapalnych.

Spotkacie się też z suplementami diety, które zawierają aloes. W tym wypadku będzie on działał od środka. Chodzi o właściwość wspomagającą oczyszczanie organizmu z toksyn. To przy trądziku jest jak najbardziej wskazane. Nadmiar szkodliwych substancji może się manifestować w różny sposób, w tym poprzez nadmiar zmian skórnych.

A tak już poza konkursem dodam, że aloes ma pozytywny wpływ na trawienie. Jeśli macie z problem z nim, to może warto się na tę roślinę zdecydować. Oczywiście soku z aloesu nie trzeba „podkradać” bezpośrednio z doniczki. Można go po prostu kupić w sklepie:). Litr kosztuje różnie, ale można go kupić już za 15 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *