Lato i trądzik

Pisałem ostatnio o wpływie słońca na pryszcze. To jednak tylko pewna część problemu u osób zmagających się z trądzikiem. Co warto wiedzieć na temat tej dolegliwości latem?

Zaczniemy od opalania

nie chodzi mi tutaj nawet o kwestię tego, że wiele osób stosuje je jako rozwiązanie na trądzik. We wspominanym we wstępie tekście znajdziesz odpowiedź czy aby na pewno to pomaga. Bardziej chodzi mi o inny aspekt opalania. O kremy z filtrem UV chroniące skórę. Zwykle są one dość gęste. To nie jest dobra informacja dla skóry zmagającej się z trądzikiem. Zwykle sytuacja wygląda następująco. Stosowania kremów tego typu równa się zdecydowanie więcej krostek na skórze.

Coraz więcej jednak pojawia się kremów, które są zdecydowanie lżejsze. Dzięki temu zmniejszasz ryzyko dużej ilości pojawiających się zmian trądzikowych. Polecam poszukać kosmetyków na których znajduje się napis „oil free”. Mają one zdecydowanie lżejszą konsystencję.

Pryszcze są wszędzie!

To też bardzo charakterystyczne dla okresu letniego. Zasada ich powstawania jest dość prosta. Latem pocimy się zdecydowanie mocniej. Nie zawsze nasze ubrania są przewiewne. Nadmiar sebum pokrywa całe ciało. To powoduje, że zwiększa się szansa na pojawienie się pryszczy w różnych jego miejscach. Upodobały sobie one przede wszystkim plecy.

Latem chciałoby się je odkryć. Jak to jednak zrobić w sytuacji, gdy pokryte są pryszczami? Trzeba się ich pozbyć. Najlepszym rozwiązaniem na nie (w ogóle na trądzik) jest preparat Nonacne. Działa od środka, zmniejszając między innymi wydzielanie sebum.

Czego unikać latem?

Stresu. Wbrew temu co by się mogło wydawać, wcale nie jesteśmy go latem pozbawieni. Niech za przykład posłuży planowanie urlopu, albo wyjazd na niego z dziećmi. Nie będę się tutaj na tym konkretnie rozwodził, skupię się jedynie na tym, ze stres jest uznawany za jedną z możliwych przyczyn zwiększonego natężenia trądziku.

Na pewno też latem warto unikać brudnych rąk. Oczywiście przez cały rok są one problemem, ale to właśnie w wakacyjne miesiące zwróć na nie szczególną uwagę. Po pierwsze latem zdecydowanie łatwiej się one brudzą (tak oczywiście, że same:) ). Dotykasz – czasem nieświadomie – ciała. Przenosisz na nie bakterie, ale też łój i brud. To powoduje zatykanie porów. Efektem jest duża ilość pryszczy.

Oczywiście latem przede wszystkim, jeśli masz taką możliwość, odpoczywaj. A jeśli chcesz całkowicie skupić się na zabawie, nie myśląc o tym, czy Twoja skóra pokryje się pryszczami, wybierz wspomniany preparat Nonacne. Zabezpieczy i pozbędzie się trądziku za Ciebie.

Rozpocznij kurację. Zamów Nonacne od producenta 20% taniej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *