Łatwe w przygotowaniu maseczki na trądzik

Bez wątpienia domowe sposoby mają kilka zalet. Po pierwsze – zwykle są tanie. Składniki do ich przygotowania najczęściej znajdziecie w kuchni. Nie trzeba będzie nawet wychodzić do sklepu. Druga ich zaletą jest właśnie łatwość przygotowywania.

domowe

Otwartą kwestią pozostaje to, czy te sposoby będą skuteczne. Napisano już o tym setki tekstów i komentarzy. Zwykle to wygląda tak: „Maseczka X jest świetna!! Pomogła mi zwalczyć trądzik” lub „Maseczka X nie działa!! W ogóle mi nie pomogła”. Mówiąc prościej zdania są podzielone;). Wynika to między innymi z kwestii indywidualnych. Nie w każdym przypadku dany sposób będzie po prostu działał. Zwykle trzeba po prostu je wypróbować. Przejdźmy w końcu do maseczek.

Aspiryna

Od niej zaczniemy. To może nie jest jeden z częściej polecanych sposobów na trądzik, ale można znaleźć jej zwolenników. Dlaczego maseczka z aspiryny ma Wam pomóc? Zawiera w sobie składnik związany z kwasem salicylowym. Ten ostatni jest „chętnie” wykorzystywany do walki z trądzikiem. Aspirynie przypisuje się właściwości dezynfekujące i przeciwzapalne. Obie te umiejętności mogą być przydatne w walce z pryszczami. Przygotowanie maseczki jest dość proste. Wystarczy kilka tabletek (np. 4) zalać niewielką ilością wody. Powinna powstać pasta. Następnie nakładacie ją na skórę i trzymacie około 20 minut. Po tym czasie należy ją zmyć.

Otręby owsiane

W tym wypadku bardziej będzie chodziło o stan skóry. To oczywiście ma bezpośrednie przełożenie na trądzik. Otręby owsiane, że być bardziej dokładnym, wykorzystacie do peelingu, czyli oczyszczania skóry. Jest to proces niezbędny, jeśli chcecie się pozbyć pryszczy. Przygotowanie takiego naturalnego peelingu będzie proste. 2-3 łyżki naszego bohatera mieszamy z odrobiną wody. Spotkałem się też z wersją, gdzie dodaje się do tego peelingu soku z cytryny. Są dwie metody stosowania takiej mieszanki. Pierwsza to po prostu nałożenie na skórę. Po 20 minutach należy ją umyć. To będzie „zwykła” maseczka. Otręby można też wcierać w skórę. W takim wypadku będzie to właśnie peeling.

Miód

O nim parę razy już wspominałem. Nic w tym dziwnego, bo miód bez wątpienia należy do najchętniej stosowanych sposobów na trądzik. Tak naprawdę to metoda „na wszystko”. Miód przecież jest polecany jako naturalny sposób na przeziębienie. My oczywiście skupimy się jedynie na skórze. Miodu można użyć do jej oczyszczania. Jest on też bardzo chętnie wykorzystywany jako składnik „profesjonalnych kosmetyków”.

Miód może nawilżać, ale też chronić skórę przed starzeniem. Ta pierwsza właściwość będzie przydatna przy trądziku. A jeśli jesteśmy przy tej dolegliwości, to miód wykazuje działanie antybakteryjne. Przypisuje się mu też właściwości łagodzące. I właśnie dlatego ma on pomóc. Podstawowa wersja maseczki to po prostu miód. Można jednak dodać do niej innych składników. Na pewno warto rozważyć cynamon z jednym „ale”. Ta przyprawa może negatywnie wpłynąć na skórę. Dokładniej rzecz biorąc „uczulić”. Z tego powodu warto wcześniej przeprowadzić próbę (np. na skórze przy uszach).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *