Liście laurowe rozwiązaniem na trądzik

W pierwszej chwili może się to wydawać co najmniej dziwne. Jak się jednak zaraz przekonacie ten popularny dodatek w kuchni ma bardzo ciekawe właściwości. Mogliście o nich do tej pory nie słyszeć.

Czym są liście laurowe?

Zastanawialiście się kiedyś skąd właściwie pochodzą? Zwykle po prostu dodajemy je do potraw nie myśląc nad nimi zbyt wiele. Ot po prostu liście laurowe poprawiają smak tego co przygotowujemy. Już odpowiadam na pytanie czym one są. Pochodzą z krzewu o nazwie Wawrzyn Szlachetny. Może on osiągać całkiem sporą wysokość. Zdarzają się przypadki, że Wawrzyn ma nawet 10 metrów. Co ciekawe jego żywotność również budzi „respekt”. Niektóre krzewy mają nawet po 100 lat.

Obecnie spotkać można tę roślinę w wielu rejonach świata. Jest ona uprawiana. Natomiast jej terenem „rodzinnym” jest obszar Morza Śródziemnego. Mam tutaj na myśli między innymi Afrykę Północną, Francję, Włochy i Grecję. Nas najbardziej interesują liście tego krzewu. To one po roztarciu dają bardzo specyficzny zapach.

Wawrzyniec Szlachetny jako roślina lecznicza

Surowcem zielarskim są liście, ale i owoce. Zawierają one nieco olejków eterycznych, terpen, ale także skrobię i cukier. Co ważne – w dużych ilościach Wawrzyniec Szlachetny może być groźny dla nas. Posiada wtedy właściwości toksyczne.

Liście zawierają sporo flawonoidów. To przeciwutleniacze. Występują w nich właściwie dwie substancje, które mają ponoć być skutecznym rozwiązaniem przeciw MRSA. To rodzaj gronkowca, ale nie o nim tutaj będziemy pisać. Surowiec zielarski Wawrzyńca Szlachetnego stosuje się między innymi przy zaburzeniach krążenia i… kaszlu

Liście laurowe na problemy skórne i nie tylko

I w końcu dochodzimy do sedna. Liście laurowe można wykorzystać w walce chociażby ze schorzeniami skórnymi. Mogą sobie poradzić z grzybicą stóp. Liście laurowe poleca się również na problemy zdrowotne wywoływane przez bakterie. Napar z nich jest stosowany przy chorobach reumatycznych. Zarówno zewnętrznie i wewnętrznie. Łagodzi objawy.

Jak z trądzikiem? Możecie sobie przygotować tonik laurowy. To bardzo proste. Na trzy liście laurowe potrzebujecie szklankę wrzątku (chociaż można też mniej). Przykryjcie spodkiem. Po zaparzeniu należy przelać do jakiejś niewielkiej butelki. Gotowe. Bardzo istotne jest to, że taki tonik ma krótki termin przydatności. Można go stosować jedynie trzy dni.

Przyda się do przemywania twarzy. Dzięki niemu można ją oczyścić, a przy okazji zmniejszyć szansę na pojawienie się pryszczy. Ma właściwości antyseptyczne i przeciwbakteryjne. Tonik z liści laurowych polecany jest przede wszystkim osobom mających cerę tłustą i mieszaną.

Ziołowa moc w starciu z trądzikiem

NonacneLiść laurowy na trądzik może okazać się skutecznym rozwiązaniem, ale dla wielu osób przygotowywanie specyfików z tej rośliny jest zbyt czasochłonne. Dlatego osobom szukającym skutecznego i wygodnego w stosowaniu produktu poleca się suplement diety Nonacne, który jest połączeniem naturalnych składników, takich jak: czerwona koniczyna, kolcorośl lekarska, ekstrakt z pestek winogron, ekstrakt z pokrzywy, witaminy: C, E, B5, B6, cynk, miedź, likopen oraz prowitamina A.

Nonacne to środek naturalny posiadający bogaty i bezpieczny skład. Pomaga eliminować trądzik bez względu na przyczynę jego powstawania, dlatego skuteczny jest w różnych odmianach choroby. Zwalcza bakterie, hamuje rozwój infekcji oraz ogranicza wydzielanie sebum. Kuracja Nonacne okazuje się także o wiele bardziej ekonomiczna w porównaniu do innych środków. Co więcej,  producent zapewnia 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Tutaj dowiesz się więcej o działaniu Nonacne →

PROMO – KAŻDE OPAKOWANIE NONACNE 20% TANIEJ!

One thought on “Liście laurowe rozwiązaniem na trądzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *