Lista produktów korzystnie wpływających na skórę

Skoro ostatnio było o jedzeniu, którego powinniście unikać, to naturalną koleją rzeczy było powstanie takiego tekstu jak dzisiaj. Jeśli chcecie w pozytywny sposób wpłynąć na skórę, to warto uwzględnijcie poniższe produkty.

Warzywa bogate w beta-karoten

To jeden z najważniejszych z perspektywy skóry składników. Bez witaminy A może mieć ona spory problem. Chociaż warto wiedzieć, że i nadmiar tego składnika bywa niekorzystny dla skóry. Gdzie przede wszystkim beta-karotenu? Zwyczajowo w tym wypadku na pierwszym miejscu wymienia się marchewkę. Pora roku taka, że faktycznie warto się nią zainteresować. Beta-karoten w sporych ilościach znajduje się też w dyni. Składnik ten obecny jest też w słodkich ziemniakach i jarmużu. Ale tak naprawdę warto ją „pobierać” niekoniecznie z warzyw. Mam tutaj na myśli wątróbkę i tran. Nie wszyscy oczywiście ją lubią.

Warzywa bogate w witaminę C

To kolejny istotny składnik dla skóry. Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem. Te ostatnie zmniejszają niekorzystny wpływ wolnym rodników na skórę. Gdzie szukać witaminy C? Znajdziecie ją chociażby w natce pietruszki, papryce i brukselce. Najlepszym, obecnie znanym jej źródłem jest acerola. Są to owoce Malpigii granolistnej. Natomiast w naszym warunkach warto „uzbroić” się w owoce dzikiej róży. Wracając jeszcze na chwilę do warzyw, to wspominany już jarmuż zawiera witaminę C. Jedzcie też kalarepę i kapustę.

Produkty zawierające siarkę

Pierwiastek ten ma ogromny wpływ nie tylko na stan skóry, ale też włosy i paznokcie. Jest też potrzebny w czasie walki z trądzikiem. Siarka to wspomniane już: kalarepa i kapusta. Do diety warto włączyć również kalafiora. Siarka to jednak przede wszystkim produkty wysokobiałkowe. Z nimi w przypadku trądziku jest różnie. Przykładowo mleka radzi się unikać. Warto jednak zadbać o odpowiednią ilość białka w diecie.

sery

Produkty bogate w cynk

Tu będziecie mieli mały problem. Najlepszym źródłem tego składnika są owoce morza. Ja prywatnie unikam jak ognia. Znam też sporo osób mających na nie uczulenie. Cynk na szczęście – chociaż w mniejszych ilościach – można znaleźć w kaszy gryczanej i pestkach dyni. Podjadajcie też migdały. W nim również znajdziecie cynk. Mają też witaminę E, która także pozytywnie wpływa na skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *