Masz trądzik? Sprawdź co jesz

Ostatnim wpisem niejako wywołałem dzisiejszy temat. Powtórzę się po raz kolejny, że wpływ diety na trądzik, to kwestia wciąż dyskutowana. Warto jednak wiedzieć co ewentualnie może zagrażać Twojej skórze.

Żywność wysoko przetworzona szkodzi

To jest dopiero temat rzeka. Bo i rodzajów takie żywności spotkacie sporo. O ile one same zwykle groźnie nie wyglądają (czasem po prostu „jedynie” niesmacznie), o tyle to w jaki sposób są wytwarzane już nie jest ciekawe. Oszczędzę Wam tego jednak. Dość powiedzieć, że żywność tego typu jest poddawana takim procesom, by zwiększyć jej trwałość i przydatność do spożycia. Robi się ją „przemysłowo”.

Do jej zalet – tak owszem – można zaliczyć to, że cieszy nasze oko. Zwykle jest bardziej żywa w barwach. Można powiedzieć, że jest ładniejsza. Zdarza się, że smaczniejsza. Problem polega na tym jakim kosztem. Dodawane są do niej różnego rodzaju polepszacze smaku i zapachu. O konserwantach nie wspomnę. Są to oczywiście substancje dopuszczone do użytku więc niegroźne. Tak, ale w rozsądnych ilościach.

Ile tego jesz?

Zadajcie sobie takie pytanie. Ile w Twojej diecie obecnych jest chipsów, fast foodów i konserw. A to dopiero początek długiej listy żywności wysoko przetworzonej. Zdarza się Wam jeść na przykład paluszki rybne? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to dostarczacie sporo nielubianych przez organizm i oczywiście skórę substancji. A to wciąż tylko początek listy żywności wysoko przetworzonej. Tak przy okazji dodam, że warto też uważać na produkty tego typu reklamujące się jako pozbawione „chemii”. Dokładnie czytajcie etykiety. Może się okazać, że w miejsce jednego związku jest inny. Może nieco mniej znany, ale wcale nie mniej szkodliwy. W dużych ilościach. Bo w zasadzie do tego ten tekst cały czas dąży. W małych ilościach Wam nie zaszkodzi. Warto obserwować czy skóra zmienia się w momencie, gdy jecie więcej fast foodów lub mniej. Polecam taki eksperyment (wystarczy raz), bo dzięki temu możecie zmniejszyć liczbę pryszczy.

Do walki z przyczynami trądziku najlepszy jest NONANCE

A słodycze?

Bardzo często to one są obwiniane za dużą ilości pryszczy. I w wielu przypadkach mogą mieć wpływ. Najczęściej wymienia się lody. Pojawia się też czekolada. Uważajcie generalnie na słodycze w których można spotkać naprawdę sporo cukru. On to ma wiele do powiedzenia.

slodycze

Nie możecie też zapominać o jeszcze jednej sprawie. Słodycze też należą do grupy żywności wysoko przetworzonej. Niektóre z nich to w zasadzie „sama chemia”. Chociaż obecnie i tak jest lepiej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Zachęcam więc do przyjrzenia się temu co właściwie jecie. Czytaniu etykiet produktów.

One thought on “Masz trądzik? Sprawdź co jesz

  • 12 maja 2016 o 10:56
    Permalink

    Z diety wyeliminowałam cukier. Znaczy ograniczyłam, całkowicie byłoby mi trudno;) Pomogło, ale sporo w walce z trądzikiem zrobił dla mnie Nonance. Po dwóch miesiącach stosowania, moja skóra jest jak nowa:)))

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *