Najczęstsze błędy popełniane w walce z trądzikiem

Robię ten spis po to, żebyście ich nie musieli z nimi zmagać. Zdarzyły się one mi, ale i wielu osobom przede mną:). Takich błędów jest sporo. Jedne szkodą w mniejszym stopniu. Inne potrafią zrobić naprawdę sporo zamieszania. Wybrałem te najczęściej popełniane.

Photo credit: klatterros via Visualhunt / CC BY-NC-SA

Alkohol na pryszcze

 

Mam tutaj na myśli stosowanie kosmetyków, które go zawierają. Teraz może rzadziej się z tym spotykam, ale jeszcze kilka lat temu to był bardzo często powtarzany błąd. Nierzadko też wykorzystywano do tego celu spirytus salicylowy. Co już w ogóle jest poważnym problemem dla skóry. Uwierzcie mi – wysuszanie pryszczy, a tak naprawdę całej skóry – to nie jest droga do zwalczenia trądziku. Jedyne co w ten sposób zyskacie, to nadmierna praca gruczołów łojowych. Wiecie jaki jest efekt? Większe nasilenie trądziku.

Słońcem w pryszcze

 

Pisałem na temat jakiś czas temu, więc jedynie ogólnie napisze o tym bardzo często popełnianym błędzie. Kiedy przychodzi lato wszyscy z radością (no dobra, prawie wszyscy) siedzą na słońcu. I to właśnie w tym czasie najgłośniej słychać poradę „Masz trądzik? Opalaj się, zniknie”. Wiele osób stosuje ten sposób. A w zasadzie popełnia ogromny błąd. Fakt, pryszczy będzie przez pewien czas mniej. Ale słońce nie likwiduje przyczyn trądziku. I uwierzcie mi on wróci. I to niestety bardziej nasilony.

Nie dotykaj skóry

 

Albo naprawdę staraj się to ograniczyć do minimum. Jeśli dotykasz skóry twarzy, to można powiedzieć, sam przyczyniasz się do tego, że nie możesz się pozbyć pryszczy. A wręcz pojawia się ich więcej. Przede wszystkim chodzi o przenoszenie na skórę twarzy zanieczyszczeń, tłuszczu i bakterii. Możesz w ten sposób między innymi zapychać gruczoły łojowe. A to zaostrzy Twój trądzik.

Zaniedbania w diecie

 

To też bardzo często popełniany błąd. Osoby z trądzikiem nie zwracają uwagi na to, że na przykład mają w swoim jadłospisie zbyt dużo produktów wysoko przetworzonych. A mają one bardzo negatywny wpływ na nasz organizm. W tym również na stan skóry. Tutaj jednak wpływ na ewentualne nasilenie trądziku związany jest głównie ze zwiększoną ilością toksyn w organizmie. Parę słów na temat diety napisałem chociażby w tym tekście:).

One thought on “Najczęstsze błędy popełniane w walce z trądzikiem

  • 7 maja 2018 o 10:44
    Permalink

    Dotykanie skóry – non stop. Co ja się omęczyłam, żeby się tego nawyku pozbyć:)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *