Najlepsze zioła na trądzik

Są jednym ze sposobów na tę dolegliwość. Niektórzy są zioła bardzo chwalą, jednocześnie podkreślając ich skuteczność. Inni z kolei twierdzą, że w ich przypadku nie dały one zadowalających efektów. I obie grupy tak naprawdę mają rację;). Wiele w tej kwestii zależy od czynników indywidualnych.

zioła

Nagietek lekarski

Zastanawiałem się od której rośliny zacząć. Jakim kluczem się kierować. W końcu do głowy przyszedł mi nagietek lekarski.  Bez klucza:). Na pewno jest to jedna z chętniej stosowanych roślin na różnego rodzaju dolegliwości. Nagietek wykazuje między innymi działanie grzybobójcze. Przede wszystkim jednak roślina ta jest chętnie stosowana przy problemach skórnych właśnie. Nagietek wykazuje działanie przeciwzapalne. Wyciąg z tej rośliny wspomaga też regenerację skóry. Stosowany może być właśnie na trądzik. Poleca się go też na oparzenia i opuchliznę. Jeśli chodzi o trądzik, to nagietka można wykorzystać przy ziołowych parówkach, lub dodać wyciąg z tej rośliny do kąpieli. To tylko dwie z wielu możliwości.

Aloes

O tej roślinie ostatnio pisałem, więc tylko parę słów dzisiaj. Nie można jej jednak pominąć, opisując najlepsze rozwiązania tego typu. Aloes przede wszystkim, jeśli chodzi o skórę, działa regenerująco. Nawilża ją również. Jest stosowany jako rozwiązanie na przykład przy oparzeniach. Można aloes wykorzystać przy tradziku. Najprostszym sposobem jest przemywanie skóry twarzy sokiem z tej rośliny.

Bratek polny

To kolejna chętnie wykorzystywana na trądzik roślina. Spotkacie się z nazwą fiołek trójbarwny. Ta dość niewielka roślina ma spore możliwości w walce z pryszczami. Co ciekawe, akurat fiołek działa od wewnątrz. Można przygotować sobie napar z tej rośliny i pić go regularnie. Bratek wykazuje między innymi działanie wspomagające oczyszczanie organizmu z toksyn. To też ma pośredni wpływ na zmiany skórne. Bratek jest wykorzystywany w niektórych preparatach na trądzik. Warto też wydaje mi się wspomnieć, że ma on sporo do powiedzenia przy zmniejszaniu wydzielania sebum.

Czerwona koniczyna

To roślina, która bywa wykorzystywana przy problemach skórnych. O czym za chwilę W ogóle tej powszechnej w naszym kraju roślinie przypisuje się parę ciekawych właściwości. Chociażby ma pomagać przy menopauzie. Koniczyna zawiera w sobie między innymi flawonoidy i salicylany. Jedne i drugie mają spore znaczenie w walce z trądzikiem. Jako ciekawostkę podam, że kwiaty czerwonej koniczyny można stosować jako rozwiązanie na ukąszenia owadów. Wracając do tego co nas tutaj najbardziej interesuje, to czerwona koniczyna ma też działanie oczyszczające. To też przy trądziku będzie pomocne.

Czerwona koniczynę wykorzystuje się w preparatach na tę dolegliwość. Jednym z nich jest Nonacne. To suplement, który działa od wewnątrz. Czerwona koniczyna to tylko jeden z jego składników. Jest tam też między innymi cynk i pokrzywa. Ten pierwszy jest bardzo istotny dla stanu skóry. Pokrzywę też chętnie wykorzystuje się w walce z trądzikiem, bo ma pewne właściwości, które są pomocne.

Preparat można nabyć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *