Najpopularniejsze maści na trądzik

Bardzo chętnie stosowane na pryszcze. Pomagają, ale nie likwidują przyczyny trądziku. Warto mieć to na uwadze. Zapraszam do przeglądu najpopularniejszych maści na pryszcze.

Tormientol

To preparat oparty między innymi o wyciąg z kłącza pięciornika. Jako ciekawostkę dodam, że jest on stosowany do produkcji niektórych past do zębów. Przede wszystkim jednak wykorzystuje się go jako lek przy biegunce, czy problemach z jamą ustną.

Maść ta, dzięki temu składnikowi wykazuje działanie ściągające i przeciwzapalne. I to właśnie dlatego może pomóc pozbyć się z twarzy pryszczy. Tormientol ma też działanie przeciwbakteryjne. Sama maść ma kolor beżowy. Jest też wydajna. Stosowana przede wszystkim na trudno gojące się rany.

Pasta cynkowa

To chyba jeden z popularniejszych preparatów. Pomaga między innymi przy tzw. zajadach, które lubią się pojawiać u osób z osłabioną odpornością. Czyli u bardzo wielu. Pasta cynkowa działa w taki sposób, że wysusza skórę. W ten sposób pozbywa się problemu.

pasta-c

Pastę cynkową można też stosować jako sposób na niewielkie otarcia skóry. A przy trądziku? Jedynie pomocniczo. Ma działanie przeciwzapalne. Musisz mieć jednak świadomość, iż istnieje spora szansa na to, że w Twoim przypadku nie podziała.

POZNAJ SKUTECZNY SPOSÓB NA TRĄDZIK JUŻ TERAZ

Jeszcze jednak istotna informacja. Jest pasta i maść cynkowa. Ta pierwsza ma mocniejsze działanie. Cena naprawdę bardzo przyswajalna dla portfela.

Sudocrem

To z kolei preparat polecany przede wszystkim na… odparzenia u niemowląt, ale też odleżyny. Może podobnie jak opisany wyżej być elementem wspomagającym kurację trądzikową. Preparat ten ma postać gęstej maści, pozbawionej zapachu. Wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Przede wszystkim spowoduje zmniejszenie zaczerwienień wokół zmian skórnych.

Mimo, że preparat jest drogi w porównaniu do wyżej opisanych, to bardzo wydajny.

Maść ichtiolowa

Równie tania co pasta cynkowa. Ma brunatną barwę. Mało przyjemny zapach, chociaż idzie się do niego przyzwyczaić. Dostępna jest w opakowaniach 10 gramowych. To lek polecany między innymi na czyrakach, ale też na trądzik. W tym ostatnim wypadku przyspiesza gojenie stanów zapalnych.

Dość istotne jest to, że nie należy jej stosować na otwarte rany. Także jeśli rozdrapujesz pryszcze, to nie jest to sposób dla Ciebie. Przeciwwskazaniem jest też nadwrażliwość na główny składnik preparatu.

To oczywiście nie wszystkie maści jakie dostępne są na polskim rynku i mogą pomóc przy trądziku. Zachęcam do dzielenia swoimi rozwiązaniami na pryszcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *