Najskuteczniejsze domowe maseczki na trądzik

Zwykle są łatwe w przygotowaniu i w pełni bezpieczne. Przed Wami najskuteczniejsze domowe maseczki na trądzik. Pomogą pozbyć się pryszczy.

Czy domowe maseczki na trądzik pomagają?

Tak. Ale warto mieć świadomość jednej bardzo ważnej kwestii. Maseczki pomogą pozbyć się objawów choroby. Ewentualnie powstrzymać przyczyny, ale tylko na chwilę. Jeśli chcecie zwalczyć trądzik, musicie zastosować profesjonalne rozwiązanie. Polecam zapoznać się z tym moim wpisem, gdzie opisuje produkt, który w tym pomoże.

Domowa maseczka na trądzik z octem jabłkowym

Temu składnikowi przypisuje się wiele właściwości. Jest chociażby polecany w przypadku problemów z wypadaniem włosów. A zupełnie z innej strony – pomaga w odchudzaniu. Dlaczego zaliczany jest do najskuteczniejszych domowych maseczek na trądzik?

Ocet jabłkowy po pierwsze znormalizuje pracę gruczołów łojowych. Te ostatnie są współwinne nadmiernej ilości pryszczy. Domowa maseczka z octem jabłkowym pozwoli też zmniejszyć ilość krostek i stanów zapalnych na skórze. W jakiś sposób ją przygotować? Najprościej wymieszać jedną cześć octu jabłkowego z 3 wody. Do takiej maseczki na trądzik można też dodać miodu i zielonej herbaty.

Maseczka z miodu na pryszcze

Wymieniłem ten składnik akapit wyżej nie bez przyczyny. Miód posiada bardzo mocne właściwości przeciwbakteryjne. I to dzięki nim zalicza się go do grupy najskuteczniejszych domowych sposobów na trądzik. Ale nie tylko dzięki tej umiejętności miód będzie przydatny. Zawiera on w sobie również przeciwutleniacze. Te ostatnie mają ogromne znaczenie z punktu widzenia stanu skóry.

Podobnie jak w przypadku octu jabłkowego miód można po prostu nakładać na skórę. Można również pokusić się o wieloskładnikową domową maseczkę na trądzik. Oprócz miodu potrzebujemy jeszcze płatków owsianych i jogurtu. Składniki po wymieszaniu powinny być gęste, ale nie mogą stać się „betonowe”. Tak przygotowaną maseczkę nałóżcie na skórę na około 15 minut. Potem zmyjcie ją ciepłą wodą.

Domowa maseczka na trądzik z cynamonu

Tutaj zacznę od pewnego ostrzeżenia. Twoja skóra niekoniecznie dobrze musi zareagować na cynamon. Zanim więc zdecydujesz się na przygotowanie z niej maseczki na trądzik i użycie jej na twarzy, sprawdź wcześniej, czy nie będziesz mieć z nią problemu. Nałóż na skórę ręki. Jeśli pojawi się pieczenie i mocne zaczerwienienie – to nie jest rozwiązanie dla siebie.

Dlaczego maseczka z cynamonem ma pomóc na pryszcze? Składnik ten ma bardzo silne właściwości antybakteryjne. Często cynamon łączy się z opisanym wyżej miodem. Taka maseczkę na skórze trzymajcie około 10 minut. Nie dłużej!

Domowa maseczka na trądzik z bazylii

Maseczka na trądzik z bazylią

To przyprawa o wielu ciekawych właściwościach. Ale w kontekście trądziku nie jest jednak wymieniana zbyt często. A to błąd, bo będzie pomocna w walce z trądzikiem. Bazylię wymienia się w kontekście regulacji sebum. A to bardzo ważne – jak wspomniałem wyżej – bardzo ważne przy trądziku. Jak ją przygotować? 3 łyżeczki suszonej bazylii wystarczy zalać wrzątkiem. Zaparzyć i odczekać aż całość wystygnie. Takim naparem przemywacie skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *