Naturalne sposoby na zwalczanie trądziku

Nowy miesiąc zaczniemy od domowych metod, które mają pomóc pozbyć się pryszczy. Nie będą rozpisywał o tym, że ich zaletą przede wszystkim jest to, iż są zwykle tanie i naturalne. Nie szkodzą również skórze, chociaż nie oznacza to lekkomyślnego podejścia do ich stosowania. Przejdźmy po prostu do konkretów.

naturalne

Truskawki

Tak zaczniemy od czegoś, co w zasadzie jest już tylko wspomnieniem lata. Teraz trzeba czekać znowu do czerwca. Dlaczego truskawki mają być pomocne w walce z trądzikiem? A wystarczy przyjrzeć się ich właściwościom i składowi. Truskawki to między innymi witaminy: A i C. Oba składniki mają pozytywny wpływ na stan skóry. Nas tutaj najbardziej interesuje jednak inny składnik. To kwas salicylowy. Ostatnio pisałem o nim w kontekście najczęściej wykorzystywanych w różnych preparatach na trądzik. Truskawki wykazują między innymi działanie ściągające i przeciwbakteryjne. Mają też właściwości odżywcze. Maseczkę z truskawek dość łatwo można przygotować. Najprościej po prostu zmiksować je i nałożyć na skórę. Truskawki miesza się m.in. z białkiem jajek i jogurtem naturalnym.

Pomidory

Tych akurat mamy obenie pod dostatkiem. Pomidory najlepiej jeść, bo mają one pozytywny wpływ na organizm, w tym również i skórę. To między innymi dzięki obecności likopenu. Pomidory to też wspominane wcześniej witaminy. Ekstrakt z pomidorów bywa wykorzystywany jako składników preparatów na trądzik (jest obecny np. w Nonacne). Można też przygotować maseczkę z pomidorów. Mogą być one jednym składnikiem (należy je zmiksować), albo wymieszać np. z płatkami owsianymi. Wystarczy jeden pomidor. Potrzeba też łyżki płatków. A, pomidor powinien być dojrzały. Zmiksujcie go i dodajcie do płatków. Gotowe.

Ziemniak

Pospolite warzywo o wielu nazwach. Kojarzy się ze wszystkim tylko nie ze skórą i trądzikiem prawda? W zasadzie gdyby zapytać o właściwości tego warzywa, to pewnie odpowiedzią byłaby głucha cisza. Zawiera ono w sobie między innymi witaminy (chociażby bardzo istotną dla organizmu grupę B). Ma też potas, a ten pozytywnie wpływa na serce. Nas tutaj najbardziej jednak interesuje skrobia. A dokładniej jej wpływ na skórę. Jest ona wykorzystywana do leczenia różnego rodzaju problemów właśnie z nią związanych. Surowego ziemniaka należy przykładać do miejsc w których znajdują się pryszcze. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku stosowania akurat tego warzywa, spotkacie z naprawdę różnymi opiniami.

Cytryna

W jej akurat przypadku zdanią są przede wszystkim pozytywne. Potrzebujecie soku z cytryny. Najlepiej zmieszać g z odrobiną wody. Następnie taki ekstrakt należy nakładać na zmiany skórne. To mieszanie z wodą jest konieczne, bo sam sok z cytryny mógłby podrażniać. Warto też mieć świadomość, że to metoda „chwilowa”. Pozwoli ona pozbyć pryszczy, które się pojawily, ale samego problemu trądziku to nie rozwiąże. Rozwiązań szukać trzeba gdzie indziej.

Wspomnany w tekście preparat Nonacne można nabyć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *