Nowe metody walki z trądzikiem

Jeszcze dwadzieścia lat temu mieliśmy mocno ograniczone możliwości. W Polsce rozwiązań na trądzik w postaci leków, preparatów i innych metod było bardzo mało. Często walka z nim ograniczała się do… mydła i wody. Na szczęście to się zmieniło.

I o tym właśnie dzisiaj. W czasie tych kilkudziesięciu lat pojawiło się wiele nowych sposobów na pryszcze. Część z nich już zniknęła, inne „trzymają się” całkiem dobrze. Wciąż też przybywa nowych metod. Niektóre z nich naprawdę skuteczne. Zapraszam na krótki przegląd.

Leczenie trądziku światłem

To metoda, którą popularyzuje medycyna estetyczna. I to głównie na stronach gabinetów znajdziecie informacje o niej. Nazewnictwo poszczególnych lamp, które się do tego wykorzystuje, może być różne, ale metodologia jest w zasadzie taka sama. Spotkacie się chociażby z niebieskim światłem LED. Ma ono działać przede wszystkim na bakterie obecne na skórze. Skupia się na tych, które przyczyniają się do pojawienia się pryszczy.

Wchodząc nieco głębiej w tę metodę, dowiecie się, że wspomniane światło działa w taki sposób na bakterie, że w zasadzie mają się one niszczyć same. Swoje do powiedzenia w tym procesie mają mieć też wolne rodniki. Niestety metoda ta jest kosztowna. Po drugie w zasadzie skupia się się walce z objawem, a w mniejszym stopniu na przyczynach (na samych bakteriach)

Kwas linolowy

To związek, któremu przypisuje się bardzo wiele właściwości. Generalnie wspomaga praktycznie cały organizm. Jeśli chodzi o trądzik, to spotkacie go w różnej maści kosmetykach i preparatach. Skupia się on głównie na zmniejszaniu ilości wydzielanego sebum. O tym, że jest to ważna sprawa, wiedzą wszyscy, którzy mnie czytają:).

Bakteriocyny

To jedna z nowszych metod. Nie będziemy wchodzić w szczegóły, napisze jedynie tyle, że są to substancje toksyczne wytwarzane przez białka bakterii. W największym skrócie działają one przeciwko swoim „twórcom”. Koreańscy naukowcy przedstawili koncepcję wykorzystania bakteriocyn. Z tego mi wiadomo obecnie o tej metodzie można napisać „na etapie badań”.

Preparaty na trądzik

Tych oczywiście jest sporo. Część z nich osiąga słabe wyniki, inne są bardzo skuteczne. Do tej drugiej grupy zalicza się Nonacne. Preparat zwalczający przede wszystkim przyczyny problem. Za to zadanie odpowiedzialne są jego składniki. To między innymi wyciąg z kolcokrzewu (tzw. Sarsaparilla) i czerwona koniczyna. Mają one między innymi działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, a do tego ograniczają wydzielanie sebum. Warta wspomnienia jest też witamina C. kojarzy się nam ona głównie z przeziębieniem i grypą. To jednak bardzo silny przeciwutleniacz. Składnik niezwykle ważny dla stanu skóry. W tym wypadku jest on uzupełniemiem działania całego preparatu. Nonacne dostępny jest w w postaci kapsułek do łykania. Działa więc od wewnątrz.

Nonacne w promocyjnej cenie

One thought on “Nowe metody walki z trądzikiem

  • 8 marca 2016 o 13:48
    Permalink

    Mi Nonacne pomógł, chociaż na poczatku bylem sceptycznie nastawiony. Troche też odrzucała cena. Ale już kilkunastu dniach pojawiły się efekty:) I byłem kupiony. A co do ceny, jak sobie porównałem z innymi preparatami tego typu, to ten jest najlepszy i najtańszy;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *