Ocet jabłkowy – rozwiązanie na trądzik?

To produkt, który w ostatnim czasie robi zawrotną karierę. Przede wszystkim polecany jest osobom chcącym zrzucić parę nadmiernych kilogramów. Pytanie brzmi, czy pomoże Ci w walce z trądzikiem. Czy w ogóle jest sens tracić czas i pieniądze na ocet jabłkowy?

ocet-jablkowy

Produkt wytwarzany…

To będzie proste. Ocet ten jest wytwarzany na bazie… jabłek. To oczywiste:). Możesz nawet samemu przygotować sobie taki produkt. Wymaga to jednak odrobiny czasu, a więc i cierpliwości. Do jego przygotowania potrzebujecie kilograma jabłek (spotkałem się z tym, że najlepiej sprawdzą antonówki i renety). Do tego litr wody (koniecznie przegotowanej). Ostatnim składnikiem jest 5 łyżek cukru.Proporcje mogą być różne. Zresztą sami zobaczcie:)

Właściwości octu jabłkowego

Sprawa „umiejętności” tego produktu jest skomplikowana. Przypisuje się mu wiele właściwości. Tak w zasadzie jednak spora część z nich jest jednak niepotwierdzona. Inne z kolei wciąż są poddawane badaniom. Tak jest chociażby w przypadku cukrzycy.badanie wskazujące, że ocet jabłkowy może być pomocny przy tej chorobie. Z drugiej jednak strony spożywanie tego produktu w dużych ilościach raczej zaszkodzi.

Ocet jabłkowy ma być pomysłem na odchudzanie. Na pewno przyspiesza spalanie tłuszczu. Na dłuższą metę nie osiągnięcie zbyt dużo. To oczywiście nas tutaj mniej interesuje. Naszemu bohaterowi przypisuje dużo więcej właściwości. Ma mieć chociażby działanie antynowotworowe.

Ocet jabłkowy na trądzik?

Jest to produkt polecany do pielęgnacji skóry i włosów. Spotkasz się chociażby z tym, że ocet może być stosowany jako peeling. Ten akurat, jeśli cierpicie na trądzik, jest niezwykle ważny. Dzięki niemu można usunąć martwe komórki naskórka.

Co ciekawe ocet jabłkowy poleca się jako sposób na blizny potrądzikowe. Dzięki niemu można zmniejszyć ich widoczność. Ocet jabłkowy to też działanie przeciwbakteryjne i antyseptyczne. Dwie umiejętności, które są wręcz niezbędne w przypadku, gdy zmagasz się z trądzikiem. Pozwolą one między innymi usunąć zanieczyszczenia skóry. Pozbędziesz się też nadmiaru łoju. To przy walce z trądzikiem sprawa wręcz niezbędna.

Jeśli zdecydujesz się na stosowanie octu jabłkowego, to przede wszystkim zapamiętaj jedną rzecz. W żadnym wypadku nie nakładaj go bezpośrednio na skórę. Musisz najpierw rozwodnić. Najlepiej w stosunku 1:2 (gdzie jeden odnosi się do octu).

2 myśli na temat “Ocet jabłkowy – rozwiązanie na trądzik?

 • 27 marca 2016 o 13:13
  Permalink

  Próbowałam octu jabłkowego, ale w moim przypadku mało pomagał. Z takich szybkich i naturalnych sposobów na pryszcze, najbardziej przypadła mi do gustu cebula:)
  Postanowiłam w końcu walczyć z przyczyną i kupiłam Nonacne. Miesiąc stosowania i … nie spodziewałam się takiej poprawy wyglądu skóry. Zapomniałam jak to jest nie mieć problemu:D

  Odpowiedz
 • 31 marca 2016 o 09:26
  Permalink

  U mnie Nonacne – bo też ostatnio kupiłem – na razie dał efekt w postaci tego, że mam mniej pryszczy. Co – przy moim trądziku – jest wręcz efektem doskonałym:). W końcu zaczynam normalnie wyglądać:D

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *