Oczar wirginijski na trądzik

Ostatnio pisałem o ziołach, które mają być pomocne przy nadmiernym wydzielaniu sebum. Obiecałem wtedy, że niedługo przyjrzę się nieco bardziej jednej z wymienionych tam roślin. Chodziło o krwawnik i dlatego dzisiaj będzie o oczarze:). Ale spokojnie o tej pierwszej roślinie również niedługo będzie.

oczar

Czym jest oczar wirginijski?

Nie jest ustalmy roślina szeroko znana w naszym kraju. Gdybyście zapytali kogoś jak wygląda, pewnie odpowiedzią byłaby cisza. Zreszta, czy sami jesteście w stanie powiedzieć coś więcej na jej ten temat? Nie? No to już to naprawiam. Oczar wirginijski to gatunek krzewu (czasem spotkacie się też, że drzewa), który to pochodzi z obszaru Stanów Zjednoczonych i Kanady. W Polsce też go znajdziecie. Jest on uprawiany zarówno w parkach jak i ogródkach. Oczar wirginijski ma bardzo ciekawie wygladające kwiaty. Tak jak wspominałem ostatnio (nic się od tego czasu nie zmieniło;) ) pojawiają się one późną jesienią. Surowcem zielarskim jest kora i liście.

Jak się go wykorzystuje?

Skupimy się jedynie na skórze. Na tym w jaki sposób można oczaru użyć. Na co może pomóc. Zaczniemy od opuchniętych oczu. Każdemu zdarza się nieprzespana noc. Oprócz zmęczenia mogą pojawić się właśnie opuchnięte oczy. Oczywiście nie jest to jakiś wielki problem (chociaż rośnie on wraz z wiekiem;) ). Wystarczy przygotować napar z oczaru. Potem nasączyć nimi płatki kosmetyczne i przyłożyć do oczu. Tak na kilka minut.

Jesteście aktywni i często kończy się to siniakami? Oczar to rozwiązanie dla Was. Przypisuje się mu działanie zmniejszające właśnie siniaki. Metoda działania jest bardzo prosta. Znowu przygotowujecie napar z oczaru. Potem przemywajcie nim siniaki. Najlepiej kilka razy dziennie.

Oczar można stosować jako kosmetyk do odświeżania skóry. Przyda się, kiedy jest ona wyraźnie matowa i zniszczona. Oczar ma odświeżać skórę. W tej kwestii ważne jest też to, że usuwa nadmiar sebum. I w ten sposób przechodzimy do trądziku. Usuwanie sebum jest ważne i przy tej dolegliwości, jak wiele razy zresztą pisałem. Oczar ma działanie ściągające i przeciwzapalne. Dzięki temu ma on między innymi ograniczać zmiany trądzikowe. Oprócz redukcji ma też zapobiegać pojawianiu się nowych. Oczar wirgnijski jest wykorzystywany jako składnik w produktach zwalczających trądzik. Przykładem jest Trioxil. Oprócz oczaru jest tam też olej pszenny, który wspomaga odżywianie skóry. W ogóle ciekawosttka niech będzie to, że nasz dzisiejszy bohater jest łagodny. Dlatego nie szkodzi skórze.

Czy to wszystko co potrafi oczar? W żadnym wypadku. Można go na przykład stosować jako naturalny sposób, który ma zapobiec podrażnieniom skóry po goleniu. I na koniec jeszcze jeden pomysł, który właśnie teraz będzie przydatny. Oczar wirginijski jest polecany jako naturalny sposób na oparzenia słoneczne. Łagodzi zaczerwienienia, a przy okazji redukuje też swędzenie. Ma też właściwości przyspieszające gojenie skóry. Całkiem więc jak widać przydatna roślina;).

Trioxil do kupienia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *