Oczyszczanie skóry w domu – porady

Nie ma żadnych przeszkód, aby faktycznie robić to w zaciszu własnego mieszkania. Warto jednak pamiętać o paru sprawach, tak aby to oczyszczanie przyniosło faktyczne efekty.

Najpierw się przygotuj

Cały proces należy zacząć od zmycia makijażu (jeśli oczywiście zachodzi taka potrzeba). Użyj do tego mleczka lub emulsji. Pozwolą one dokładnie usunąć wszelkie zabrudzenia i tłuste plamy. Kolejny krok jest oczywisty:). Mam tutaj na myśli przemycie skóry. Najlepiej zrobić to przy pomocy delikatnego żelu do mycia. Duży wpływ na to w jaki sposób musisz podejść do sprawy, jest rodzaj Twojej skóry. Dużo większy problem mają osoby z cerą tłustą i mieszaną.

Na zwilżoną skórę należy nałożyć peeling. Wmasować w skórę i zostawić na jakiś czas. Rodzaj peelingu zależy od rodzaju cery i warto mieć to na uwadze.

Może ziołowa parówka?

To rozwiązanie zmiękczające skórę, ale nie tylko. Wiele zależy tutaj od ziół, których użyjecie. To pewnego rodzaju sauna dla skóry. Ziołowa parówka może być elementem przygotowania do peelingu. Jest też świetną „podkładką” do nakładania maseczek na skórę.

Kolejna sprawa to rodzaj cery (po raz kolejny). W przypadku suchej skóry sprawdzą się: rumianek lipa i melisa. Jeśli cera jest normalna (to niestety rzadkość w pewnym wieku): lawenda i rozmaryn. Jeśli zmagacie się z tłustą skórą polecam miętę, szałwię i wspominaną lawendę.

Domowe sposoby na oczyszczanie

Istnieje wiele przepisów na maseczki, które można wykonać w zaciszu własnego mieszkania. Bardzo często tanich. Przykładowo do takiej maseczki potrzebujemy śmietany i soku z cytryny. Wymieszać i nałożyć na skórę. Trzymać około 20 minut.

W domu można też przygotować tonik. W tym wypadku potrzebna będzie woda, miód i sok z cytryny. Pierwszy składnik podgrzewamy. W żadnym wypadku nie można wody zagotować. Następnie dodajemy do niej miodu (wystarczy łyżka). Składniki wymieszać. Na koniec łyżeczka (nie musi być nawet pełna) soku z cytryny. Preparatu używać po ostudzeniu.

Do oczyszczania skóry można również wykorzystać ogórka. Wystarczy go umyć, pokroić w kostkę i umieścić w blenderze. Dokładnie zmiksować. Na skórze trzymać kilkanaście minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *