Olejki i nawilżanie. Czy może to coś dać?

Na pierwszy rzut oka wydaje się to być co najwyżej dziwnym sposobem. Dodatkowo też raczej pozbawionym sensu, przecież przy trądziku głównym problemem jest nadmiar sebum i przetłuszczająca się skóra. Po co więc ją jeszcze dodatkowo „męczyć” olejkami i jeszcze nawilżać? Wbrew jednak pozorom ma to sens.

natłuszczanie

Zresztą chwilę temu spotkałem z nazwijmy to terapią olejową, która ma w przypadku trądziku pomóc. Znajdę nazwę, to Wam podam :). Skupimy się jednak na tym, dlaczego w ogóle warto myśleć o nawilżaniu i olejkach. Aby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw spróbujcie zastanowić się nad inną kwestią. Jak bardzo do tej pory „katowaliście” swoją skórę?

Nieodpowiednia pielęgnacja

To temat rzeka. Można by napisać o tym niejeden tekst. Skupmy się jedynie na paru wątkach. Po pierwsze czym myliście do tej pory twarz. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na skład. Może sporo w nim chemii, która jest z perspektywy cery – zwłaszcza trądzikowej – sporym problemem? Może zawierają alkohol? Ten wysusza skóra i już  jak widać okazuje się, że jednak przydaje się jej nawilżenie i natłuszczenie. Z drugiej jednak strony unikać należy „ciężkich”, tłustych kremów, bo będą one sporym problemem przy trądziku. Wracając jeszcze na chwilę do alkoholu. Starajcie się unikać toników do skóry zawierających alkohol.

Nawilżanie

Jeśli cierpicie na trądzik, a macie wysuszoną skórę, to nie jest to powod do zadowolenia. Czas działać i odpowiednio ją nawilżyć. W jaki sposób można to zrobić? Jedną z możliwości jest pójście na skróty i wybranie preparatu, który będzie miał takie właśnie zadanie. Można też to zrobić przy pomocy domowych sposobów. W tym celu zastosować na przykład siemię lniane. Bez problemu je kupicie. Kilka łyżek zalewa się wrzątkiem (niezbyt dużą ilością, ale tak żeby je zakryła). Potem należy odczekać parę minut. Całość przyjmie postać „gluta”;). To nakłada się na skórę i czeka kilkanaście minut.

W procesie nawilżania skóry istotne jest też to jak działacie „od wewnątrz”. Oznacza to między innymi nawadnianie organizmu. Woda plus warzywa w diecie powinny załatwić sprawę.

Natłuszczanie

Chociaż wydaje się to być pozbawione sensu, to należy to robić. Ważne jest jednak to w jaki sposób do tego podejdziecie. Warto przyjrzeć się rozwiązaniom. Jednym z nich jest olejek kokosowy. Z jednej strony pomoże w opisywanym procesie. To ważne, ale warto jeszcze wspomnieć o działaniu przeciwbakteryjnym. Okazuje się więc, że olejek kokosowy może być naturalnym rozwiązaniem na trądzik. Ma on zresztą wiele innych zastosowań, ale nie czas i miejsce by o nich pisać.

Przy trądziku można też „postawić” na olejki eteryczne. Wykorzystuje się je na kilka sposobów. Po pierwsze, można je dodawać do kąpieli (wystarczy parę kropel). Można je też stosować do masażu (skóry twarzy również). Na jakie olejki postawić przy trądziku? Na pewno można zwrócić uwagę na miętę i lawendę. Pomocny może być też olejek cedrowy. Wykazuje on właściwości przeciwtrądzikowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *