Owoce w walce z trądzikiem

Bez wątpienia ich zaletą jest cena. Zwykle (zależy oczywiście od pory roku) nie nadszarpną Waszego portfela. Poradzą sobie z objawami (pryszczami) trądziku. Z przyczynami walczyć trzeba inaczej.

Truskawki

Jeszcze można je gdzieniegdzie kupić. Truskawki przede wszystkim oczywiście możesz jeść, ale proponowałbym Ci przygotować z nich prostą maseczkę na pryszcze. Tak naprawdę wystarczą tylko truskawki. Umyj je, a następnie rozgnieć je widelcem. Maseczka gotowa. Proponowałbym Ci jednak pomieszać je z odrobiną jogurtu. Ten ostatni bardo często stosowany jest w maseczkach na skórę. Jest on bogaty w składniki, które wspomagają skórę.

Dlaczego truskawki pomagają przy trądziku? Owoce te zawierają salicylany. To substancje, które mają udokumentowane działanie, jeśli chodzi o trądzik. Często są wykorzystywane w preparatach na pryszcze. Truskawki to też witamina C o której ostatnio pisałem. Owoce te oczyszczają skórę.

banany

Banan

To owoc o kilku ciekawych właściwościach. Banan to źródło cennych z punktu widzenia Twojej skóry składników. To między innymi witaminy z grupy B. Tak przy okazji dodam, że akurat one mają w ogóle bardzo duży wpływ na funkcjonowanie organizmu (np. układu nerwowego). W bananach znajdziesz też wspominaną już witaminę C. Są w nich jeszcze pewne minerały, ale one nas tutaj mało interesują.

Banany to też enzymy, które pomocne będą w walce z pryszczami. Przygotujemy peeling ze skóry tych owoców. Najpierw dokładnie ją wyszoruj. Następnie osusz. Pokrój ją na mniejsze kawałki. Wewnętrzną częścią nacieraj skórę. Delikatnie. Kiedy skórka banana zacznie brązowieć, to należy ją wyrzucić. Kolejny sposób wymaga jeszcze kurkumy. Skórkę banana należy zmiksować. Następnie dodać odrobinę wody i wspomnianą kurkumę. Gotowe;).

awokado

Awokado

To z kolei owoc, który zwykle wymieniany jest jako pomoc w odchudzaniu, ale to nas tutaj mniej interesuje. Awokado wykorzystuje się w przypadku podrażnień na skórze. Te przy trądziku (zwłaszcza gdy ciągle dotykasz skóry) to norma. I właśnie dlatego warto przygotować maseczkę z awokado. Miąższ owocu rozgnieć na miazgę. I już w zasadzie masz gotową maseczkę. To podstawowa wersja, ale zaraz pokażę Ci, że możną w ciekawy sposób zmodyfikować.

Oprócz rozgniecionego awokado potrzebujesz jeszcze soku z cytryny. Ten ostatni przede wszystkim rozjaśnia skórę. Kolejnym składnikiem, który można dodać jest żółtko jajka. Zamiast wymienionych do rozgniecionego dolej odrobinę oliwy z oliwek. To również dobry pomysł na naturalną maseczkę na trądzik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *