Peeling kawitacyjny – czy decydować się na zabieg?

Polecany jako doskonały sposób na oczyszczenie skóry. Czy peeling kawitacyjny może być pomocny w przypadku trądziku? Czy warto inwestować w niego pieniądze?

Zacznijmy od tego, że peeling jako taki, to ważny zabieg dla skóry, również tej walczącej z trądzikiem. Dzięki niemu możesz usuwać martwe komórki. To zmniejsza szansę na zapychanie ujść gruczołów łojowych.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Wykorzystuje się przy nim aparat, który zakończony jest specjalną szpatułką. Przesuwa się ją po skórze. W trakcie tego procesu powstają pęcherzyki (wielkości mikroskopijnej). Zanim do tego dojdzie do zabiegu trzeba się przygotować. Po pierwsze, jeśli jesteś kobietą, musisz zmyć wcześniej makijaż. Może to też za Ciebie zrobić kosmetyczka wykonująca peeling kawitacyjny.

Zabieg jest wykonywany na mokrej skórze. Wspomniałem o pęcherzykach. Tworzone są one przez ultradźwięki – dość istotne w całym tym procesie. Pękające pęcherzyki powietrza powodują między innymi „odrywanie” martwych komórek naskórka. Mają one też zmniejszyć ilość sebum obecnego na skórze. Zabieg ten ma również pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, które na tej ostatniej się znajdują.

Jakie faktycznie efekty daje peeling kawitacyjny?

Spotkacie się z różnymi komentarzami. W niektórych przypadkach po pierwszym zabiegu na skórze wyskakuje mnóstwo pryszczy. To może skutecznie zniechęcić, ale musisz mieć świadomość, że taki peeling trzeba będzie wykonywać regularnie. Wspomniane pryszcze prawdopodobnie znikną. Jest to oczywiście kwestia indywidualna.

Zabieg ten jest polecany przy trądziku ropowiczym. Jednak nie jako lek. Przy zabiegu „skutkiem ubocznym” jest dezynfekcja skóry. Dzięki temu niszczy się bakterie mające sporo do powiedzenia przy powstawaniu zmian skórnych charakterystycznych dla tego typu trądziku. Zabieg ten polecany jest również osobom z cerą wrażliwą. Musisz mieć jednak świadomość, że to spory wydatek. Zważywszy na to, że należy go powtarzać raz na 7 dni (czasem częściej) przez 6 tygodni.

Peeling kawitacyjny może wykonać za Ciebie kosmetyczka w salonie, ale istnieje też możliwość zakupienia urządzenia do tego procesu. Oczywiście w tym drugim wypadku warto uważać, co, gdzie i za ile się kupuje.

Jakie są przeciwwskazania do tego zabiegu? Przede wszystkim ciąża. Zrezygnować powinny z niego osoby zmagające się z chorobą nowotworową. Przeciwwskazaniem są też: niewydolność krążenia i osteoporoza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *